Ваша препорака

Деликатеси

Грне со тиквички и топено сирење – ДЕЛИКАТЕС како од кафеана

Ако сакате најубавиот вкус од кафеаните да го донесете во домашна атмосвера, тогаш ви предлагаме супер вкусен деликатес кој ќе го направите во грне. Повеќе на Готви.мк: Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте […]

Повеќе

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Што не чека за викендот?

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната […]

Видео, Главни јадења

Уште вакви скуши немате пробано! (ВИДЕО)

Оброкот со месо понекогаш заменете го со риба. Ќе бидете и повеќе од задоволни, но и сити. Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на […]

Tips & Tricks

САНГРИЈА: Совршен пијалок за празниците!

Ни доаѓаат празници, а со нив и идеи што сè ќе се најде на трпезата која со љубов ја подготвуваме за најмилите. Покрај разните јадења, не смеете да заборавите на пијалокот. Затоа ви донесуваме еден предлог: направете вкусна сангрија! Најдобро од сè е тоа што се подготвува многу брзо, за […]

Видео, Главни јадења

НЕОДОЛИВО ПЕЦИВО: Школки со печеница (ВИДЕО)

Секогаш се добредојдени! Школки со печеница. Остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети […]

Видео, Десерти

За празниците да ви бидат уште поубави: Почестете се со фантастичен венец од цимет (ВИДЕО)

Семејството и пријателите ќе бидат воодушевени од овој десерт… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Неговото височество: Топло – ладен колач ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален […]

Tips & Tricks, Видео

За куќата да ви „замириса“ на Нова година (ВИДЕО)

Еве како да направите новогодишни украси кои, освен што ќе изгледаат убаво, ќе направат целата куќа да мириса на радост. Не е комплицирано, а не ви треба ниту некоја „опрема“. Погледнете како да ја разбиете монотонијата со украси од пуканки, портокали и цимет. Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО ДЕКОРАЦИЈА: Зема салфетка и го стори ова – ќе го направите истото!

Зема салфетка и направи супер декорација, која веднаш ќе се обидете да ја направите за вашата трпеза.Во видеото е прикажано што треба да правите.   Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Повкусно од пица – зема леб и го направи ова

Исече векна леб, на секоја кришка стави доматно пире, кашкавал, кулен, а потоа ги нареди сите кришки во тава.Доби нешто повкусно од пица.     Pull Apart Pizza Garlic Bread 😍🍕 #Pizza #Bread #Garlic #FoodPorn #Foodie #Lunch #twisted #twistedfood #Omg #Hungry #Baguette #Yum #Eat #FoodForLife #FoodPorn #Cheese A video posted […]

Tips & Tricks

Имате проблем со лош мирис од мијалникот – ова е решението!

Ако имате непријател и лош мирис од мијалникот во кујна, решението се крие токму во неа.Се што треба да направите е да помешате ½ шолји лимонов сок и ½ шолји сода бикарбона и тоа да го загреете на шпорет. Ставете ја зовриената смеса во одводот и по 10 минути ставете […]