Ваша препорака

Повеќе

Експлозија од витамини: Лубеница полна овошје за летните денови

Направете супер декорација во која ќе уживате и ќе се насладувате, а со која воедно и ќе живеете здраво во летните денови 🙂  Поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба ФОТО: Креативен начин за сервирање лубеница Дињата како лек – Свежина и здравје […]

Десерти

Совршен „пијан“ колач со црно вино

Направете необичен и многу вкусен колач со црно вино. Еве го рецептот:  Поврзани вести на Gotvi.mk Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Мафини од банани Напиток кој заменува 100 стомачни Ви […]

Препораки

Зошто е здраво да јадеме праски?

Праските се овошје во кое уживаме летното време, а еве и зошто треба да ги консумираме почесто.Праските се богати со витамини А и Ц, тие се одлични за кожата, па затоа ако сакате совршен тен, консумирајте ги и на плажа. Праските делуваат благотворно и на нервите. Tие ги смируваат нашите […]

Повеќе, Препораки

Лубеница 15, праски 30, цреши 120 денари за килограм – Еве ги моменталните цени на пазарот во Охрид

Екипа на Готви.мк денеска беше на пазарење на пазарот во Охрид. Еден од најраспространетите и најкомотните пазари, со љубезни и вредни продавачи. Еве ги моменталните цени за 1 килограм: Цреши 120 денари Бели цреши 50 денари Лубеница 15 денари Диња 20 – 30 денари Кајсии 100 денари Сливи 50 денари […]

Препораки

Проверете колку килограми треба да имате според висината

Сите сакаме да имаме витно тело, но за да го сочуваме здравјето не треба да претеруваме со диетите.На фотката може да ја видите идеалната тежина според висината. Па ако сте во граници на нормалата ви честитаме, а ако отстапувате од мерките, прочитајте некоја од диетите на Готви.мк и доведете ја […]

Главни јадења

Крцкави компири со палента – нема подобро

Со три состојки направете вкусен ручек или закуска Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави […]

Десерти

Чоколадна фантазија: Рецепт за познатите Моцарт кугли

Вкусните Моцарт кугли од сега и во вашата домашна кујна. Еве како да ги направите: Уживајте 🙂 Поврзани рецепти на Готви.мк: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 […]

Meat

Бело месо со печурки – секој залак е сочно уживање

Направете пилешко месо со печурки, вкусен рецепт за кој ви треба малку време. Добар апетит Поврзани вести на Готви.мк Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња […]

Деликатеси

Варените јајца можат да бидат деликатес – рецепт кој ги освои сите

Варените јајца можат да бидат супер декорирани, а и со супер вкус. Ако ги имате овие состојки дома веднаш фатете се за работа Поврзани вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични […]

Повеќе

Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини

Направете вкусно смути со јаболка и ленено семе кое ќе ви помогне да бидете во топ форма, а воедно има и одличен вкус  Поврзани вести на Готви.мк Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за […]