Ваша препорака

Видео, Главни јадења, Предјадења

Полнет похован кромид

Направете вкусни залаци со само неколку состојки! Начинот на подготовка е многу едноставен, а можете да го погледнете во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса […]

Видео, Десерти

Рендано слатко од дуњи со ореви (ВИДЕО)

Збогатете ја зимницата со овој феноменален десерт!   Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Десерти

Домашен џем од јаболка: Старски рецепт чуван со генерации!

Јаболкото има различни сорти, изберете го она кое најмногу го сакате и ќе добиете исклучително вкусен сладок намаз. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Видео, Забава

Видео: Водителката на „Брза кујна” со долга коса – вака изгледаше пред неколку години

Водителката на Брза Кујна која ја гледаме на Сител, Александра Пановска, ја знаеме од многу одамна, со долга коса, кога беше дел од спот на Јован Јованов.Вака изгледала водителката пред неколку години: Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи Прочитај поврзани […]

Препораки

Зрнца полни здравје – овој зеленчук е природен лек за остеопороза

Остеопорозата е тешка и макотрпна болест која природно може да ја спречите и забавите со помош на зелените зрнца богати со витамини, минерали и хранливи материи – грашокот. Го зајакнува телото, коските, ја подобрува крвната слика и помага да се намалат симптомите на остеопороза. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Пудинг од ориз Егзотичен […]

Видео, Главни јадења

Брза пита со сирење

По напорниот работен ден, направете брза пита со сирење, ова е се што ви треба и начинот на подготовка: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – […]

Tips & Tricks

Спречете го настанувањето на стрии – овиа храна ќе ги избрише од телото

Сите знаеме дека настануваат стрии со наглото слабеење и здебелување, и сите знаеме колку тие влијаат на изгледот и самодовербата. Ако сакате да спречите настанување на стрии потребно е да консумираме одредени намирници. Списокот на намирници кои треба да ги внесувате се моркови, зелка, боранија, овесни снегулки, ананас, маслиново масло, […]

Pastes, Видео, Деликатеси

Видео: Лазања во микробранова – готова за пет минути

Направете лазања брзо и лесно, и тоа во микро печка, без многу мака и неред. Ви требаат спанаќ, пармезан, зачини, кечап, кашкавал, и секако лазањи. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Деликатеси

Деликатесен сос за месо, тестенини или пециво – има само три состојки

Направете совршен сос како во врвни кафеани. Ви требаат три состојки. Се мешаат сите состојки, совршено оди со месо, пилешки прсти, поховани зденки, кашкавал, пирошки, пециво. Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови прочитајте тука Повеќе поврзани рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт Неговото височество: Топло – ладен […]

Tips & Tricks

Излечете синусна инфекција за 20 секунди – направете го овој напиток и олеснете си

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух.За среќа постои начин како да ја излечите оваа инфекција. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи […]