Ваша препорака

Видео, Главни јадења, Препораки

Топ 10 најчитани Gotvi.mk рецепти во 2016 година

1 Јануари – првиот ден во Новата 2017 година 🙂 Тимот на Gotvi.mk Ви посакува среќна Нова 2017 година со најискрени желби за многу здравје, среќа, љубов, успех и многу вкусни моменти! Ви ги пренесуваме Gotvi.мк рецептите кои вие најмногу ги читавте во минатата 2016 година: РУЧЕК ЗА 5 МИНУТИ: […]

Главни јадења

Рижото со шампињнони

Лесен ориз со печурки ќе ве воодушеви… На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо […]

Десерти

ПИЈАН ДЕСЕРТ: Компот од крушки во вино

Идеалнен зимски десерт за оние кои сакаат вино и овошје. Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо […]

Главни јадења

Печеница со суво овошје

Посебна нота на месото му дава сосот од оригано… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци […]

Главни јадења

Највкусното и најсочно бело месо со сланина

Ова јадење е идеално за вистински, гурмански ручек! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Загреа нож на 1000 степени па проба да сече – еве што се случи

Зема кујнски нож, го загреа на 1000 степени и проба да сече. Еве што се случи, ова не го пробувајте дома:https://www.youtube.com/watch?v=-yu1vkfzznU Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: […]

Десерти

Мафини со банана

Бананите на овие мали колачиња им даваат освежувачки вкус. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Главни јадења

ЌЕ ВИ СТАНЕ ФАВОРИТ:  Сос со ореви за највкусни јадења

 Нови идеи во кујната, нови идеи на трпеза. Направете вкусен сос со ореви и зеленчук од кој ќе ги излижете прстите. Ќе ви стане омилен. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Новогодишна торта за десетка – имајте вкусни празници

Новогодишно, креативно, вкусно и забавно. Разбудете ја вашата креативност во веселиот предпразничен период и за празниците направете совршено декорирана торта во форма на елка.Малку труд, малку време и намирници за совршени празници со најмилите.   Повеќе на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Десерти

Бомбици со алва – ќе ги изедете во еден здив

 Направете необични и вкусни бомбици со алва. Ви требаат неколку намирници за деликатес.     Повеќе на Готви.мк: Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]