Ваша препорака

Главни јадења, Предјадења

Крем чорба со брокули и сирење

Лесна и хранлива крем чорба… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Видео, Салати

Главна ѕвезда во шпајзот: Проверено најдобар рецепт за кисели краставички

Проверено најдобар рецепт за кисели краставички! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук […]

Препораки

Диетата нема да ви успее ако го пиете ова – пијалоци кои дебелеат

Ако сакате да слабеете и да ја доведете линијата во ред, никако не ги пијте овие напитоци. Откажете се од газирано, тие дебелеат и се штетни. Не пијте ни засладен леден чај, како ни спортски напитоци поради шеќерот. Откажете се и од енергетски пијалоци и кафе со млеко. Прочитај повеќе […]

Десерти

Брз и едноставен рецепт за фантастичен колач со џем

Едноставен рецепт за најбрзиот колач со џем! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Препораки

За слабеење, реума, болки и намалување холестерол – една шолја кафе заменете со ова

Зелениот чај е вкусен и здрав, претставува цела ризница здравје и помага и за слабеење. Го намалува ризикот од тумор, со тоа што само две шолји на ден помагаат за да се намали ризикот за 18 отсто според истражувањата. Ги намалува и болките од реума и артритис, а го регулира […]

Tips & Tricks

Трик за совршено сочно месо: Пред печење направете го ова и никогаш нема да биде жилаво или суво

Сочно, печено месо кое едноставно се топи во уста – нема ништо повкусно! Сè што е потребно за месото да не биде суво, е пред термичката обработка да отстои некое време во маринада. Маринадата подгответе ја по желба, има безброј варијанти, а ние ви донесуваме една прилично универзална и едноставна. […]

Препораки

Праските решаваат голем проблем – ќе се спасите од трпење болка

Слатките, ароматични и сочни праски се награда за вашата уста и непцата, а одлични се и за здравје на целото тело. Штити од бубрежни болести, помагаат за исфрлање на отровите, за хидрирана кожа, елиминирање на подочници, како и намалување на борите. Имаат многу витамини, влакна и минерали, како и други […]

Видео, Салати

Туршија во тегли: Покрај оваа, нема да ви треба друга салата за зима

Време е за зимница… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана […]

Повеќе

Домашна евтина маска за најголемиот проблем на лицето – радост за девојките

Направете си сами дома најдобра маска за митесери на лицето, без да давате пари за скапи средства и препарати, како и маски за лице. Ви требаат 1 лажиче мед, 1 лажиче цимет и 1 лажиче мелено мускатно оревче. Се ставаат во сад сите состојки и се мешаат додека не добиете […]

Повеќе

Модри патлиџани во тегла – едноставна и брза зимница

Направете вкусна зимница со модри патлиџани.   Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко