Ваша препорака

Главни јадења

Специјалитет за вечера: Подгответе гурманска пилешка паштета

Здрава и вкусна домашна паштета… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Главни јадења

Албино проја мафини – вкусен доручек

Идеја за здрав и вкусен доручек… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]

Видео, Главни јадења

Вистинска гозба: Подварок и печено пиле од рерна

Одличен ручек кој ќе го правите често. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Видео, Главни јадења

Пита од тава: Измешајте ги сите состојки и пржете на тивок оган

Вкусна вечера за целото семејство. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Видео, Главни јадења

Меки и сочни јогурт кифли: Неодоливо тесто, без квасец, спремно за миг

Кога брзате направете го ова меко јогурт печиво. Нема квасец и нема чекање тестото да нарасне. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ н „Уради сама“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Повеќе

Пилинг со кафе и кокосово масло – Го решава целулитот

Направете си домашен пилинг против целузит, со помош на кафе. Ви требаат 1 мала шолја кафе, 1/2 шолја кокосово масло, 2/3 шолји шеќер, цимет во прав и 1 лажица варена ванила. Се меша се заедно, се нанесува на кожата каде имаме целулит, се трие убаво неколку минути, се остава да […]

Tips & Tricks

Секогаш ставајте го ова кога правите сос – Само парче го збогатува вкусот

Секогаш кога правите некој вкусен сос, неизоставен дел за сосот е маргаринот. Во класичната француска кујна неизбежно е да ставите во сосот или супата, парче ладен маргарин на крај. Тоа му дава сладок финиш и богат вкус на секое јадење, особено сосот. Супер е за бел сос, или пак со […]

Tips & Tricks

Не го варете во тенџере без капак – Правила за совршен ориз

Постои грешка која не треба да ја правите кога спремате ориз. Имено, ако сакате варениот ориз да ви излезе како што треба, тогаш измијте го со вода, ставете го во вода во размер 1 спрема 2, на голема температура и кога ќе проврие, намалете ја температурата и затворете со капак. […]

Десерти

Сочен чоколаден куглоф со неколку вида чоколадо

Направете сочен и вкусен чоколаден куглоф. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења

Полнети печени пиперки – Горе тече сирење и кашкавал

Направете вкусни пиперки печени со сирење и кашкавал. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте