Ваша препорака

Препораки

Ставете бадеми во вода и изедете ги следното утро – Вака делуваат

Бадемите се многу вкусни, но истовремено здрави и богати со витамини Е, цинк, магнезиум и калциум… Доволни се само 4-5 бадеми секој ден за подобрување на нашето здравје и повеќе енергија во текот на денот. Ставете неколку непечени и несолени бадеми во вода и оставете ги преку ноќ да отстојат. […]

Tips & Tricks

Направи сама во кујната: Маска за супер волумен на вашата коса

Со редовната употреба на оваа маска, вашата коса ќе стане многу погуста, но и ќе се забрза нејзиниот раст. Маската за коса на база на какао ќе ја обнови нејзината структура, ќе и даде мекост и сјај. Дајте и на вашата коса вистинско спа уживање: Рецепт: 1/2 чаша кефир промешајте […]

Посно и веге, Предјадења, Препораки

Домашни кисели краставички – Рецептот на Сања

Едни поинакви домашни кисели краставички. Неодоливиот крцкав вкус на краставичките ќе ве натера да ги правите секоја зима. Еве како да ги направите по рецепт на Сања: Дочекајте ја зимата подготвени 🙂 Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зимска салата: Пиперки полнети со зелка, повкусни од зимница Пиперки во сенф – Повкусно […]

Десерти, Препораки

Торта чоколадна „бомба“ – Рецепт за претстојните празници

Изненадете ги вашите гости со Бомба торта, чоколадно филувана. Сања, која ни го испраќа овој рецепт, вели дека оваа торта е како создадена да ја направите за претстојните празници. Уживајте во овој десерт! Прочитај поврзани рецепти на Gotvi.mk: Сочна, вкусна и неодолива торта: Десерт за свечани трпези Посна неодолива нес […]

Главни јадења

Нема слава без посни кифли – еве како да ги направите

Кифли какви што посакува секој гостин! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Главни јадења, Посно и веге

Здрава и посна комбинација – кељ со компир

Совршен и едноставен оброк за целото семејство… Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос […]

Десерти, Посно и веге

Пита од тиква на стар начин: Наслаткиот пост досега

Сочна и толку вкусна… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Десерти, Посно и веге

Посна слатка пита со јаболка и ореви

Големиот пост е вистинско време испробување на нови, сочни рецепти. Уживајте! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]

Видео, Салати

Рецепт за вкусна мимоза салата (Видео)

Преубава салата од зеленчук, мајонез, јајца и кисели краставички. Филувана во провиден сад изгледа декоративно, а може да се подготви во неколку помали садови или во еден поголем. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]

Главни јадења

Нема повкусни: Тестенини со спанаќ

За сите љубители на италијанската кујна, особено макарони, шпагети, лазањи… ова може да биде вашиот нов рецепт за највкусни тестенини. Ви требаат неколку состојки, а ова е подготовката: Послужете топло, со изрендан кашкавал, моцарела или пармезан одозгора. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка […]