Ваша препорака

Tips & Tricks

Кромидот како лек – има чудотворни дејства

Кромидот иако секогаш ни создава солзи на очите кога го приготвуваме, има навистина чудотворни дејства врз организмот.Кромидот помага при изгореници, па ако сте се изгореле, ставете парче врз местото и болката ќе престане. Кромидот помага при убоди од пчели, оси и други инсекти. Ако сте алергични и ве касне некој […]

Салати

Свежа салата со туна за здрав старт на денот

Направете лесна, свежа и летна салата со туна која ќе биде готова за само 15 минути. Со неа може да се нагостат 4 лица. Поврзани вести на Готви.мк Врап со туна кој се прави за 5 минути Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Француска пита од праски – рецепт за кој ви требаат 20 минути (видео)

Овој лесен и вкусен рецепт за пита од праски или француски тарт од праски е одлична идеја за освежување во кујната. А, и периодот е одличен бидејќи праските се продаваат и по цена од 15 денари за килограм, така што приготвувањето на овој рецепт нема да ве чини премногу. Еве […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Како најлесно да излупите праски

Ако правите компот или друг специјалитет во кој како намирница ви е потребна излупена праска, ова е одличен кулинарски трик кој ќе ви ја олесни работата. Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови погледнете ТУКА Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто […]

Tips & Tricks

Маска за побрз раст и регенерирање на косата: Сè што ви треба е квасец

Потребен ви е само квасец за да направите маска за мека и сјајна коса, која нема да се крши. Косата ќе расте побрзо, а ефектите ќе бидат веднаш видливи. Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер

Направете шлаг во тегла без да направите неред во кујната. Не ви треба миксер, само тегла со затварач. Погледнете детално како да го направите во видеото: Повеќе вести на Готви.Мк Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница

Детски роденден, забава во двор, пикник… погледнете го овој трик со кој со еден потег ќе ја извадите цела лубеница од кората. Децата буквално се воодушевуваат, а трикот бил толку едноставен 😉 Погледнете како во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од […]

Забава

ФОТО: Роналдо повторно се лакира – Зошто?

Роналдо повторно беше уловен од папараците во друштво на некоја нова убавица. Но, тоа не беше се. На истата фотографија се гледа како славниот фудбалер ги има излакирано дел од ноктите на нозете. The toenails 😐 #cristianoronaldo #ronaldo #cr7 #fan #miami #florida #miamibeach A photo posted by cr7worldwide 🌎 (@cr7worldwide) […]

Забава

Сека Алексиќ – Еве што појадува додека е бремена

Сека Алексиќ ужива во бременоста, а деновиве ужива и на Јадранското море. Денес таа објави фотографија од Шибеник, Хрватска,а во текот на вчерашниот ден ја објави оваа фотографија направена во Будва, Црна Гора. Мора да признаеме дека оваа порција изгледа примамливо и многу богато со витамини. 🙋🏻🍉🍓🍊🍐🍏🍌🍒🍑🍎☕️ A photo posted […]

Повеќе, Препораки

Литар леден чај по цена од 15 денари – проверете каде денес можете да купите

Ледениот чај е вистинско освежување во летните денови. Но, кога имаме ваква неодолива понуда, дефинитивно не треба да се пропуште – 1 литар леден чај на Гуте Фрухте со вкус на лимон или праска по цена од само 15 денари. Понудата важи само денеска до крајот на работното време во […]