Ваша препорака

Повеќе

Лефкада: Пожарот ставен под контрола, изгореа 10 традиционални куќи (ВИДЕО)

Пожарот кој вчера избувна во главниот град на грчкиот остров Лефкада, попладнето е ставен под контрола. Во гаснењето на пожарот учествуваа огромен број на пожарникари кои реагираа навремено го гаснеа пожарот и со помош на хеликоптери. Во пожарот изгореа 10 традиционални куќи, како и киното во главниот град. За среќа, […]

Десерти, Повеќе

Џејми Оливер со рецепт за да не паѓа дожд (ФОТО)

Џејми Оливер, кому денес му се роди петтото дете, пред извесно на својот Инстаграм профил реобјави слатка пита на која пишува „Rain, rain, go away“. Ова се почетните стихови од една позната песничка за деца на англиски јазик во која се пеа за дождот кој детето го повикува да биде […]

Забава

ФОТО: Бритни Спирс го објави рецептот за омилените шпагети

Тестенини со свеж зеленчук – тоа е рецептот на познатата пејачка Бритни Спирс. Таа неодамна на Инстаграм објави фотографија од овој рецепт. Дали самата ги приготвила или некој тоа го сторил за неа, не објавува 🙂 Great dish 😋 A photo posted by Britney Spears (@britneyspears) on Jul 13, 2016 […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

Џулс (41) и Џејми (40) предмалку го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки, а двојката сеуште не одлучила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер. Двојката во 15годишниот брак има 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом […]

Повеќе

СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО)

Најмалку 4 куќи се запалени, се евакуира црквата, а противпожарните екипи се обидуваат да го стават под контрола пожарот во стариот дел на градот на грчкиот остров Лефкада. За сега нема информации за повредени, а пожарот се шири на крововите на куќите. Со 15 противпожарни возила, 35 пожарникари и хеликоптер, […]

Десерти

Овесни крцкави колачиња за здрав ден

Направете вкусни овесни колачиња со банана кои се одличен начин да го почнете денот здрави и свежи. Повеќе рецепти на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: […]

Tips & Tricks

Како да сте излегле од фризерски салон: Направете сами регенератор за коса

Маслиновото масло се препорачува како регенератор за која, бидејќи го омекнува влакното и овозможува негов побрз раст и регенерација.2 лажици маслиново масло ставете ги на коренот на косата и размачкувајте кон врвовите. Замотајте ја косата во пешкир и држете ја триесетина минути. Измијте ја со шампон. На крајот, последното плакнење […]

Десерти

Чоколаден колач од микро готов за 5 минути

Направете колач во шолја за само пет минути. Неодолив вкус од вашата микробранова. Повеќе рецепти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Главни јадења

Коктел пита: Нешто сосема ново на вашата трпеза

Направете пита каква што не сте јаделе никогаш до сега. Со неколку намирници, коктел-питата ќе биде готова за кратко време. Сите ќе уживаат во вкусот. Повеќе рецепти на Готви.мк Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети […]

Забава

Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте!

Астрологијата открива кои знаци можат да се справат со пиењето алкохол, а на кои тоа не им оди од рака. РАКОТ НЕ ЗАСТАНУВА Припадниците на овој знак пијат многу, и се познати како знаци кои немаат мера кога станува збор за алкохол. Гласни се, наметливи, и ги вадат сите скриени […]