Ваша препорака

Препораки

Имаат повеќе витамини од портокалите и лимонот: Јадете пиперки!

Црвени, зелени или жолти, пиперките се незаменлив дел на македонската трпеза. Ние ви нудиме причина повеќе зошто да ги јадете и да уживате во вкусот. Пиперката содржи витамин Ц, односно во неа има повеќе од овој витамин отколку во портокалот и лимонот. Содржи и витамини Б и Е кои помагаат […]

Повеќе, Препораки

Семејниот одмор на познатиот слаткар

Славниот слаткар Бади Валастро од познатиот серијал „Шефот на слаткарницата“, тргнува на патување со своето семејство. Во новиот серијал „Семејниот одмор на Бади“ го следиме заедно со неговата сопруга, четирите деца и едно камп возило на пат низ Америка во потрага по фантастична храна и семејна авантура. Бади и сопругата Лиса смислувааат брилијантни […]

Tips & Tricks

Расцветани врвови, сува и оштетена коса? Имаме природен рецепт за вас

Доколку имате расцветана и сува коса оваа маска е идеална за вас. Таа ќе ви ја регенерира косата и ќе ви помогне да блеснете каде и да одите Поврзани вести на Gotvi.mk   Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето Дињата како лек – Свежина и здравје […]

Десерти

Направете ја познатата Твикс торта со само три состојки

Сите уживаме во вкусот на Твикс чоколадите, а еве како дома да ја направите оваа вкусна торта: Поврзани вести на Gotvi.mk ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 […]

Десерти

Порција како од елитен ресторан: Карамелизирани банани кои се топат во уста

Направете едноставен, а супер рецепт кои има префинет вкус. Банани кои изгледаат неодоливо и се одлични за уживање.  Поврзани вести на Gotvi.mk Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Мафини од банани […]

Tips & Tricks

Колку вода треба да пиеме дневно според тежината?

За да имаме вито тело и секако здрав организам неопходна и најважна е водата. Потребно е да внесуваме вода според тоа колку килограми имаме.На фотката погледнете колку вода треба да пиете во согласност на килограмите. Поврзани вести на Gotvi.mk Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на […]

Посно и веге

Пица по рецептот на познатата холивудска актерка

Пицата на сите ни е омилено јадење, па така ова вкусно уживање не ги заобиколува ниту најпознатите. Холивудската актерка Гвинет Палтроу откри дека пицата е и нејзино омилено јадење и во каков вкус најмногу ужива.  Поврзани рецепти на Gotvi.mk Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: […]

Повеќе

Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве што сака да јаде оперската дива

За денес во 21 часот е закажано свеченото отворање на Фестивалот „Охридско лето“. Концертот на оперската дива, мецосопранката Гаранча ќе се случи на големата сцена на Античкиот театар во стариот град во Охрид. Прочитајте која е нејзината омилена храна пред секој наспат, начин на исхрана, дали готви за членовите на своето семејство. […]

Главни јадења

Ручек идеја: Неодолива пилешка тава со павлака

Кога немате идеја за ручек тркнете во продавница и купете пилешко месо и павлака и направете вкусен специјалитет во вашата кујна  Повеќе рецепти на Gotvi.mk Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  […]

Салати

Капрезе салата – совршена летна комбинација

Направете вкусна и едноставна салата која ќе ве освежи и засити во летните денови. Поврзани вести на Gotvi.mk Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]