Ваша препорака

Tips & Tricks

Исчистете го мирисот на дим од цигари од вашиот дом

Со само една намирница од кујната може да го освежите воздухот во вашиот дом и да ги апсорбирате лошите мириси од цигарите.Ви треба само чај и малку алкохол, а постапката е мошне едноставна. Во шолја со чај ставете малку алкохол и две коцки шеќер, и ставете ја чашата на место […]

Главни јадења

Македонското традиционално јадење со нов рецепт: Сарми од блитва

Направете вкусни сарми со лист од блитва кои имаат посебна арома која ќе ве воодушеви. Повеќе рецепти на Готви.мк Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како […]

Забава

Смутито со кое Џенифер Анистон е секс-бомба и на 50 години

Ова е смутито на холивудската актерка Џенифер Анистон, за кое таа истакнува дека е одговорно за нејзината витка линија и блескава кожа. Тоа што го прави посебно е неговиот кремаст и богат вкус. Поврзани вести на Готви.мк Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: […]

Uncategorized

„Кралот” на сè што е месено: Направете бурек со месо

Нема човек кој не обожава бурек без разлика дали се работи за бурек со месо, бурек со спанаќ, сирење, пица бурек… Кралот на се што е месено може да го подготвите на многу едноставен и брз начин. [/ingredients] Повеќе рецепти на Готви.мк Вкусни погачици Мекици Посна торта Вистинска уметност: Рецепт […]

Повеќе

Повторно невреме во Македонија

Повторно не очекуваат невреме и тешки ноќи во Македонија. Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и слаб ветер, претежно од јужен правец. Во западните делови е можна краткотрајна појава на врнежи од дожд. УВ-индексот ќе изнесува 7.Темепратурата ќе се движи од 22 до 35 […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Креативни начини да исечете и сервирате ананас

Сечењето и сервирањето ананас може да биде вистинска уметност. Ова егзотично овошје може да биде преубава декорација во кујната. Погледнете што треба да правите во видеото: Повеќе вести на Готви.мк Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница Прочитајте колку се здрави семките од диња Со лубеница […]

Повеќе

Природен сок кој го убива уморот

Направете природен и вкусен сок во вашата кујна кој ќе ве држи будни и буквално ќе го убие вашиот умор. Повеќе вести на Gotvi.mk: Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 […]

Забава, Повеќе

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

Додека траат шпекулациите во медиумите за тоа дали е Северина бремена или не, Gotvi.mk ве потсетува на фенг шуи начинот на исхрана во кој познатата Северина уживаше во својата прва бременост. „Вистина е дека внимавам на исхраната. Милан има многу литература околу фенг шуи начинот на живот, па јас ги следам […]

Tips & Tricks

Трик со кој коцките лед ќе се стврднат многу побрзо

Коцките лед за многумина се омилен додаток во пијалаците за време на жешките лета. За водата која ја ставаме во посебен сад да се стврдне уште побрзо и поцврсто, наместо да чекате неколку часа, се што треба да направите е само мала измена.Наместо да ги наполните калапите со ладна вода, […]

Tips & Tricks

Мали тајни на големите готвачи: Ова го нема во ниедна книга со рецепти

Ова се неколку совети и трикови од големите мајстори во кујната кои ќе ви помогнат во вашето домаќинство.Одржете го зеленчукот свеж На полицата во фрижидер каде чувате зеленчук ставете марамче за да го апсорбира вишокот влага.   Уверете се дека јајцата се свежи Ако не сте сигурни дали јајцата се […]