Ваша препорака

Препораки

ЦЕЛУЛИТОТ Е МИНАТО: Овој евтин сок ќе ви помогне да се стопите

Со евтин сок кој ќе го направите во вашата кујна, решете се од целулитот еднаш засекогаш. Брзо е едноставно, евтино и лесно за подготовка. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Забава

Баба Милка откри тајни за Трамп: Јаде сарми и полнети пиперки

Баба Милка од Белград која му била дадилка на новиот претседател на САД, Доналд Трамп, вели дека тој е фамилијарен и добродушен човек на кој семејството му е на прво место.- Многу е добар и вреден, има добра душа. Не знае да ги мрази луѓето. Нема извештаченост, се е природно […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Најмеките топчиња од тесто – куќата ќе замириса на дом

Направете вкусни топчиња од тесто од кои ќе се рашири неодолива арома во вашиот дом од која нема да може да дочекате да бидат готови.Начинот на подготовка и потребните состојки се прикажани во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Повеќе препораки на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по […]

Повеќе

Временска за цел декември: Какво ќе ни биде времето за Нова Година?

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус осум до нула, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до […]

Tips & Tricks

Еве како брзо да омекнете путер (ВИДЕО)

Откријте трик како брзо да омекнете путер без микробранова или топење на тава… Нема човек кој го извадил путерот од фрижидер и без проблем го намачкал на леб. Секогаш при таков обид лебот се распаѓа, а путерот го задржува својот облик. Истиот проблем го имаат и домаќинките кога печат колачи. […]

Повеќе, Ресторани

ВИДЕО: Неверојатен ресторан – Додека го чекаа десертот од масата излезе…

Навистина прекрасно видео. Нема да ви се верува колку забавен може да биде мигот додека го чекате десертот во овој ресторан. Погледнете во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со […]

Видео, Десерти

Колач со ореви и тиква по рецепт на нашите баби! (ВИДЕО)

Колач со ореви и тиква по рецепт на нашите баби! Погледнете како нашите баби меселе колачи… Начинот на подготовка се наоѓа во видеото под текстот: Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки […]

Главни јадења

Рецепт за вкусна пица Маргарита

Класика на италијанската гастрономија… Вистинско богатство од медитерански ароми. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: […]

Видео, Деликатеси, Препораки

Палачинки од јајца за 2 минути – Вкусен видео рецепт кој го освои целиот свет

Многумина од нас се љубители на палачинки и тоа во сите варијанти. Солени, благи, интегрални, овошни итн. Но, палачинки од јајца сигурно не сте пробале. Ова е дефинитивно новиот хит рецепт за секој бикенд појадок 🙂 За 1 порција потребни ви се 2 јајца, неколку парчиња Пекабеско шунка и кашкавал. […]

Видео, Деликатеси, Предјадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ваков деликатес не сте пробале – Леб со пилешко и пармезан

Деликатеси од лепче никогаш доволно. И секој рецепт е посебен и ни се чини за нијанса повкусен од претходните. Ви нудиме еден вкусен видео рецепт кој брзо и едноставно се прави, а крајниот резултат е презадоволни домашни или гости на трпезата. Потребни се: пилешки стек/гради, моцарела или кашкавал по избор, […]