Ваша препорака

Tips & Tricks

ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната

Кујната е местото кое куќата ја прави дом. За да бидете среќни и да имате мир во куќата, прочитајте ги овие древни Фенг Шуи техника за оваа просторија од домот.Најдобро место за кујна е западниот дел од домот. Никако не треба да е во центар. Мора да биде чиста. Кујната […]

Салати

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Вкусни и креативни салати – живејте здраво!

Оброкот не е оброк без салата. Салатите се богат извор на витамини, а со тоа и богат извор на здравје, па затоа се особено важни во есенскиот период во кој има многу настинки и грипови.Ви нудиме видео рецепт за три генијални идеи за салати.   Повеќе рецепти на Готви.мк: Сигурно […]

Предјадења

ВИДЕО: Пресече кришка леб – погледнете што се криеше во неа

Јајцата се одличен начин да се започне или заврши денот. Ги јадеме секакви, пржени, варени…но сепак ваков деликатес немате пробано до сега. Направете јајце во кришка леб, со што ќе добиете појадок од соништата.   Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични […]

Повеќе

Земјотрес утрово во Македонија

Нов земјотрес е регистриран утрово во Македонија. По земјотресот вчера во Скопје, со магнитуда од 2,6 степени, со епицентар во Сопиште, нов земјотрес утринава со јачина од 2,5 степени е регистриран во 8 часот и 58 минути во Делчево.Потресот вил на длабочина од 2 километри. Повеќе вести на Готви.мк: Диета […]

Повеќе

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Американскиот магазин „People“ објави фотографија од Џенет Џексон на која се гледа нејзиното трудно стомаче. Таа за магазинот изјавила „Благодарни сме му на Бога за овој благослов“. Џенет Џексон има 50 години и за прв пат ќе стане мајка. Инаку, Џенет уште на почетокот на годинава ги откажа своите настапи […]

Tips & Tricks, Видео

СУПЕР СОВЕТ: Како експресно да одмрзнете пилешко месо?

Заборавивте да го извадите пилешкото од замрзнувач? Се враќате од работа уморни, немате премногу време, а пилешкото месо се уште е смрзнато. Совет на стручњаците е додека ги подготвувате останатите состојки за ручек, пилешкото да го ставите во студена вода. Џеф Потер, автор на книгата Cooking for Geeks, тврди дека […]

Главни јадења, Предјадења

РЕЦЕПТ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Супа која топи масти!

Овој вкусен топол оброк ќе ве засити, а воедно, веднаш по конзумирањето, ќе почне да го топи вишокот масти во вашиот организам, и така ќе ви помогне при слабеење. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со […]

Tips & Tricks, Видео

Изгледа како сосема обична торта, но неколку моменти подоцна… ФАНТАСТИЧНО!

Дека интернетот е преполн со неверојатни работи, доказ е и оваа снимка. Ова видео ќе ве фасцинира! Елиса е дизајнер, учител, автор и советник, но својот живот најмногу го посветила на создавање највкусни и најубави торти. Погледнете каква торта направила за роденденот на својот татко: Повеќе поврзани вести на Готви.мк: […]

Tips & Tricks, Видео

Зел нож и пресекол морков на половина. Нема да верувате дека го направил ОВА!

Сите добро знаеме дека морковот е еден од најздравите зеленчуци, а содржи доста корисни и лековити состојки. Но, знаевте ли дека од морков можете да направите уметничко дело. Овој мајстор ќе ви покаже како да ги декорирате вашите јадења со украси од морков: Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте […]

Препораки

Маска за суво лице: Три состојки за решение на проблемот

Со три состојки од кујната, решете се со проблемот на сувата кожа. Ви требаат авокадо, портокали и мед. Комбинацијата е вредна злато. Повеќе вести на Готви.мк: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]