Ваша препорака

Десерти, Посно и веге

КРЕМАСТ, СОЧЕН И ПОСЕН: Најбрзиот и најубав колач се прави од само две состојки!

Во тек е големиот Божиќен пост, и сигурно ви е малку потешко кога бирате десерти. Затоа ви донесуваме сјајна идеја! Во прашање е колач кој се прави од две лесно достапни состојки, а се подготвува брзо и едноставно. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и […]

Препораки

Опасно е да ја јадете оваа храна на празен желудник

Постојат намирници кои не се јадат на празен желудник. Ако ги јадете ќе бидете нервозни, анксиозни, ќе имате тегоби во стомакот и слично.Тука први на листа се доматите кои ја зголемува киселоста во желудникот. Кафе исто така не се пие на празен желудник бидејќи ќе имате болки и мачнини. Газираните […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ги намачка лажиците со чоколада – направи нешто неочекувано

Го растопи чоколадото, го намачка на лажички и доби нешто совршено.Направете го ова топло чоколадо со најдобар вкус.     Treat😍😘 A video posted by Blogger (@dxb.taste.art) on Dec 6, 2016 at 6:18am PST Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: […]

Tips & Tricks

Го додавала ова во шампонот и косата престанала да и паѓа – ја подели тајната со сите

Сигурно веќе знаете дека етеричните масла се корисни за целото тело и се додаваат во шампоните за мека, здрава и сјајна коса. Сега можете сами да си направите шампон од кој косата нема да ви паѓа никогаш повеќе.Потребно е да земете Ph неутрален шампон и да додадете две капсули витамин […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Пресече геврече на половина па го испржи – невидено вкусно

Зема геврече, го испече со сувомеснато и кашкавал, па стави јајце на средина.Погледнете го видеото за деликатес каков што не сте јаделе до сега.     Delicious 👅 . By : Unknown 😔 . Tag your friends ❤️ and Follow me : @foodtip_ ❤ @foodtip_ ❤ . . . . […]

Препораки

Три киви на ден ја спречуваат тешката болест

Кивите се овошје кое има одличен киселкав вкус, освежува и полно е со здравје.Кивите имаат витамин Ц, бета каротенин, лутеин и други витамини и минерали кои носат здравствени бенефити. Норвешките научници докажале дека кивите го штитат видот, очите, и спречуваат стареење. Првата група испитаници на возраст од 44 до 74 […]

Главни јадења

Отфрлете ги досадните навики: Еве предлог за здрав и вкусен доручек

„Време е да ги отфрлите своите досадни навики за доручек“, порачува фитнес тренерката Миња Хусеиновиќ. Наравете тост со часден лосос, советува таа. Овој тост има вкупно 360 калории. Не дозволувајте да ве обесхрабри лошата репутација на крем сирењето. Научниците веруваат дека калциумот од млечните производи дури и помага при согорување […]

Салати

Пире од грав

Овој пикантен прилог одлочно оди со специјалитети од риба. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ […]

Главни јадења, Предјадења

Печени компири со крем сирење

Меки и вкусни компири во комбинација со крем сирење се одличен прилог за јадења со месо, а ако се послужат со салата можат да бидат и главно јадење На здравје! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за […]

Десерти, Посно и веге

Посна бела торта преполна со чоколадо: Лесна како сон, готова за момент!

Кој ја пробал, побарал уште едно парче… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]