Ваша препорака

Препораки

Народот вели “Здрав како дрен” – еве зошто е тоа така

Дренот е литтопадно дрво кое изобилува со здравје. Не за џабе народот вели Здрав како дрен.Дренот има многу витамини и минерали, тие го јакнат имунитетот, помагаат за пролив кај децата и возрасни, за слузокожата на цревата, за повеќе железо во крвта. Помага за кожни инфекции и болести, па затоа пијте […]

Предјадења

Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната

 Направете шери смути кое изобилува со здравје. Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Портокалово смути – за да бидете активни цел ден Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Испече житарки во тава – НЕВЕРОЈАТНО, ќе го направите истото

Нареди житарки и корнфлекс, па стави гумени бонбони и ги испече.Десет минути во тава на 200 степени и добивате совршено предјадење или вечера. Вашето мени е побогато за уште еден супер рецепт.     Video by: @tiphero | tag @dinner & use our hashtag #dinner for a chance to be […]

Pastes, Видео

ВИДЕО: Сос за тестенини каков што не сте пробале

Ова е највкусниот рецепт за сос за тестенини.Стави павлака за готвење, путер, тиква и лукче, па ги стави тестенините. Ќе го правите секој ден.     Video by: @pinchofyum | tag @dinner & use our hashtag #dinner for a chance to be featured! – ⠀⠀⠀Follow👉 @dinner ⠀⠀⠀Sigam👉 @dinner ⠀⠀⠀⠀Olha👉 @dinner […]

Препораки

Суво грозје – спречува тешки болести, јадете го почесто

Сувото грозје е намирница која треба почесто да ја консумирате, а еве и зошто е тоа така.Сувото грозје е богато со фенол и ги штити клетките од стареење, спречува развивање бактерии, ги штити коските и ја олеснува тврдата столица. Сувото грозје е и моќен афродизијак. Повеќе на Готви.мк: Како да […]

Десерти

Едноставен, а неодолив празничен десерт: Лава колач од шолја!

Колачите во шолја поради едноставната подготовка се многу популарни. Прилагодливи се, па можете да ја искажете својата оригиналност во подготовката и идеални се за претстојните празници, кога сакате да правите нешто забавно со најмладите. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно […]

Видео, Десерти

Ролована кокос пита (ВИДЕО)

Нежна пита со кокос која се топи во уста! Брз и едноставен рецепт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО: Повеќе на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Главни јадења

Запечени компири со шунка

Ова вкусно јадење се подготвува многу брзо, а состојките воглавно веќе ги имате во кујна. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата […]

Tips & Tricks

Ликер од ванила

Направете домашен алкохолен пијалак со заводлива арома! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво Необичен десерт […]

Главни јадења

Леб со маслинки и магдонос

Пикантен медитерански леб за уживање во секој залак… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за […]