Ваша препорака

Предјадења

Смути кое ќе ве расони за фит форма

Направете утринско смути кое ќе ве расони, ќе ве наполни со енергија и ќе ви помогне да бидете сити и да не посегнете по производи кои дебелеат и не се здрави. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Повеќе

Поларен студ доаѓа кон Македонија – ќе има ли снежна Нова Година?

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, а во текот на денот поради спуштање на многу студена воздушна маса од север ќе има зголемување на облачноста, особено во северните и во западните делови од земјата каде што на пониските места ќе има повремени врнежи од дожд, додека на […]

Видео, Десерти

Чоко сутлијаш (ВИДЕО)

А сега малку поинаков сутлијаш кој ќе го обожавате… Начинот на подготовка погледнете го ВИДЕОТО: Повеќе на Готви.мк: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: […]

Главни јадења

Ќофте во сос од вино

Нека на вашата трпеза се најдат вкусни ќофтиња со сос од вино… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и […]

Десерти

Крцкави колачиња готови за 15 минути!

Наједноставниот колач може да биде највкусен. Овие колачиња се толку лесни за подготовка, што можат да ги направат и деца. Начин на подготовка: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста […]

Видео, Главни јадења

Направете кајгана во лушпа: Импресивен изглед, совршен вкус! (ВИДЕО)

На менито за гости имате стандардни намирници како јајца? Нема проблем, постои начин од тоа да направите нешто неверојатно! Сè што треба да направите е да подготвите варени јајца со стандарден облик, кои всушност се кајгана! Како да го направите ова необично јадење погледнете во видеото во прилог: Поврзани рецепти […]

Десерти

КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Пудинг од јапонско јаболко со суво грозје

Овој десерт ќе ве маѓепса… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Препораки

Овие намирници имаат НУЛА калории

За дел од нив знаете, за дел од нив нема да верувате, но како и да е , ова се намирниците кои во себе содржат нула калории и може да ги користите секој де без грижа на совест дека ќе се здебелите.КАФЕ– нареден пат не мислете на калориите, пијте, расонете […]

Препораки

Овој чај е поздрав и од водата – ќе се изненадите

Зелениот чај е поздрав и од водата која е неопходна за живот. Нутриционистите го препорачуваат за секој ден, а еве и зошто е тоа така.Тој го штити телото од рак, па така оние кои пијат зелен чај имаат 12 поценти помал ризик да заболат од оваа тешка болест, а исто […]

Видео, Деликатеси

ДЕЛИКАТЕС: Свари компири па направи тесто од нив – не сте го пробале ова

Свари компири во солена вода, направи тетсо од нив, додаде брашно, јајце и зачини и доби супер деликатес кој ќе измами насмевка на лицата на вашите најмили.Еве како да направите со компири нешто што не сте пробале до сега.     😀 Fries DIY from Scratch ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow ➡ @lnstafood […]