Ваша препорака

Десерти

КРЕМАСТ КОЛАЧ 7+7+7: Вкус кој ќе ве освои!

Направете колач кој ќе ве воодушеви! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети со домати […]

Главни јадења

Поховано пилешко со бадеми

Не знаете што да зготвите? Еве предлог – поховано пилешко со бадеми… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки […]

Tips & Tricks

Имате микробранова печка? Ова морате што побргу да го направите!

Ако не сте забележале, микробрановата рерна се валка со неверојатна брзина и затоа морате често да ја чистите. Микробрановата рерна е совршена за дамки од разно потекло – од парчиња храна до капки од сосови кои летаат по неа додека храната се загрева. Ако не сте ја чистеле некое време, […]

Препораки

Ги убива стресот и напнатоста – јадете го овој зеленчук

Ако сакате да ги убиете стресот и напнатоста, тогаш јадете ја оваа здрава намирница. Целерот има минимално ниво калории, содржи 83 посто вода и затоа помага за слабеење и диети.Со него се намалува чувството на глад, а исчезнува и стресот, бидејќи делува благотворно на нервите. Изобилува со калиум и калциум, […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Еве во што е тајната на совршено подготвено месо

По овој рецепт можете да подготвите било какво месо и тоа ќе биде вкусно и сочно. Верувале или не тајната на совршеното месо е во маринадата. Еве како да го подготвите. Уживајте во вкусниот оброк! Повеќе на Готви.мк: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Новогодишна рижото торта – солен деликатес

Направете солен новогодишен деликатес со ориз, јајца и зеленчук.Постапката е покажана во видеото:     THIS IS A MUST WATCH!!! 🌟❤️ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow ➡ @lnstafood for Food! 🎂 #InstaFood to be Featured 🍮 Like 10 of our Posts for Follow 🍔 Tag a Friend to Share this ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #dinner#cooking#chef#recipe#resaurant#nutella#bakery#foodvideo#video#instafood#steak#food#restaurant#eating#foodie#foodporn#steak#meat#hamburger#flesh#luxury#delicious#lifestyle#snack#yummy#tasty#cook#chocolate#mozerella A […]

Препораки

НАРОДНА МЕДИЦИНА: Копарот е лек за се

Копарот е многу здрава билка која помага за многу болести.Се употребува како лек за несоница, за побрзо варење на храната, проблеми со дигестивниот тракт, подобрување на апетитот. Додавајте го во јадењето и бидете здрави. Повеќе на Готви.мк: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има […]

Tips & Tricks

Овие намирници НИКАКО не ги чувајте во фрижидер – многу е штетно

Некои намирници е добро да не ги држите во фрижидер како сите останати. На Универзитетот во Калифорнија е направено истражување според кое дел од овошјето и зеленчукот кои секојдневно ги консумираме не треба да се држат во фрижидер.Ова е листата: Јаболка Авокадо Диња Банана Киви Лимон Лимета Папаја Праска Пиперка […]

Десерти

ГОТОВИ ЗА 30 МИНУТИ: Скапите Фереро Роше бомбици во вашата кујна

 За 30 минути ќе ги направите вкусните Фереро Роше бомбици, со малку состојки, многу брзо и лесно. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Нареди кришки леб и направи лазања – веднаш ќе пробате

Стави леб, мелено месо, тетсо за лазања и кашкавал во еден плех за печење. Доби повеќе од деликатес кој се топи во уста.Во следното Инстаграм видео погледнете го најубавиот рецепт за лазања.     Lasagna Stuffed Garlic Bread 😍😱 #watch #bread #recipe #video #food #lasagna #garlicbread #foodporn #foodlover #foodgasm #foodvideo […]