Ваша препорака

Повеќе

Не е ни лук ни кромид: Од овие јадења здивот мириса најлошо

Ако мислевте дека лукот или кромидот се најлошите јадења за здивот, згрешивте.Верувале или не, здравиот зачин кари, прави вашиот здив долго време да мириса. Исто така, и туната е меѓу храната која остава најлош здив, па не ја јадете ако имате состанок или ако одите на работа. Повеќе на Готви.мк: […]

Meat, Видео

Славниот Гордон Ремси готви за вас: Како да направите совршен стек?

Британскиот популарен готвач, Гордон Ремси, е познат по своите кулинарски способности насекаде низ светот.Тој обожава да готви, и да споделува трикови за сите кои имаат желба да научат да се снаоѓаат во кујната. Погледнете како да зготвите совршен стек по неговите препораки.   Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан […]

Видео, Деликатеси

Пица која не дебелее – нема тесто, нема да верувате од што се прави

Направете вкусна пица која не дебелее, супер вкусна, супер брза и секако здрава. Здраво уживање без тесто и калории. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука […]

Препораки

Пиела вода на празен желудник цел месец – резултатот фрапирачки

Исповед на жена која еден месец пиела вода на празен желудник. Промените биле фрапирачки.Жената од Јапонија има долга листа промени кои и се случиле во телото и секако, како што може да претпоставите се позитивни. Таа пиела четири чаши вода на празен желудник по станувањето од кревет а од тогаш […]

Десерти

ОВОШНА ФАНТАЗИЈА: Неодолив колач со кокос и малини

Слатко уживање на кое нема да му одолеете… Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете […]

Десерти

Најубавиот есенски пудинг од тиква, зачинет со цимет и ванила!

Есента е идеално време за тиква и идеално доба кога можете да ги искористите нејзините вредности. Освен што е лековита, тиквата е исклучително вкусна намирница од која се прават различни јадења. Во оваа прилика ви донесуваме рецепт за најубавиот пудинг од тиква. Кога еднаш ќе го пробате, секогаш ќе барате […]

Главни јадења, Предјадења

Јадење без месо: Крокети со компир и сусам

Ако сметате дека не можете да замислите јадење без месо, пробајте ги овие крокети со компир и сусам… Ќе бидете воодушевени! Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење […]

Tips & Tricks

Заморот ве тера да јадете масна храна!

Уморните лица се склони кон конзумација на храна со многу масти, утврдиле истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон и Универзитетот во Амстердам. Утврдено е дека лицата кои не спијат доволно секојдневно внесуваат просечно 385 калории повеќе од лицата чиј сон е во склад со препораките на експертите. Во нивната анализа […]

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Колач со јагоди, аронија и рибизли

Овошен колач кој морате да го пробате, идеален за секое годишно доба! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколаден мус кој ќе го направи и почетник

Неверојатно вкусно, чоколадно и кремасто, а многу брзо и евтино. Ви нудиме да го погледнете ова видео за десерт од соништата. Овој мус ќе го направи и почетник во кујната. Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција […]