Ваша препорака

Десерти

Есенски колач со јаболко и банана

Одличен е за време на есенските денови… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Забава

ВИДЕО: Никој не проба од тортата на свадба – и ова се случува

На свадба сите девојки го чекаат бидермаерот, а сите гости ја чекаат свадбената торта. Сепак, во свадбите од ова видео нешто тргна на лошо, па никој не проба од тортата.https://www.youtube.com/watch?v=CijrjHRL-Eo Повеќе вести на Готви.мк: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори ВИДЕО: Цеца повторно во […]

Забава

Не и е се розево во бракот: Северина бесна на сопругот

Северина Којиќ секојдневно на социјалните мрежи со фотки покажува дека ужива во бракот со помладиот избраник Игор Којиќ. Сепак, извор близок до пејачката вели дека не е се така розево во домот на Којиќ. На Северина почнало да и пречи тоа што само таа работи и го издржува семејството, а […]

Забава

ФОТО: Наташа Беквалац слави роденден – погледнете ја тортата

Наташа Беквалац денеска слави роденден. Таа се пофали на социјалните мрежи како прославува и во што ужива. Изгледа примамливо и вкусно. Повеќе вести на Готви.мк: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија […]

Tips & Tricks

Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот

Ако се прашувате како Французинките се толку убави жени и која е тајната за нивниот изглед, тогаш ви ја откриваме истата. Верувајте, Интернетот полуде по овој трик кој ја прави кожата мека и блескава.  НАИЗМЕНИЧНО СТАВАЈТЕ ТОПЛИ И ЛАДНИ ОБЛОГИ За добра циркулација и здрав тен, ставајте наизменично ладни и […]

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Торта во облик на чоколадо

Вкусна, чоколадна и префинета торта со облик на чоколадо. Изгледа како да е излезена од врвните слаткарници, а се прави многу лесно и едноставно.Ќе уживате во овој вкус. Сè што ви е потребно и начинот на подготовка, погледнете ги во следното видео. Повеќе рецепти на Готви.мк: Десерт готов за 20 […]

Meat, Главни јадења

Домот нека замириса на месо: Сочни ребра во вино

Вкусно, сочно месо кое ќе ве натера овој рецепт да ви биде омилен. Ручек готов на маса за еден час. Повеќе рецепти на Готви.мк: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти Белите патики ќе бидат како нови […]

Повеќе

Слаб земјотрес регистриран во Македонија

Земјотрес со јачина од 2,7 степени бил регистриран во околината на Пехчево синоќа, четири минути по полноќ.Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот бил на длабочина од 1 километар. Повеќе вести на Готви.мк: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ Препораки од […]

Pastes

Италијанска кујна на милион начини: Тортелини со шунка во бело вино

 Италијанската кујна е една од најубавите, која се јаде насекаде низ светот. Тестенините и можноста да се комбинираат на милион начини, а сепак да имаат одличен вкус, се она што ги прави посебни.Овој пат ви нудиме нов, вкусен и лесен рецепт за да ја донесете италијанската кујна на оригинален начин […]

Забава

ФОТО: Адријана Лима уште посекси кога вежба

Адријана Лима секогаш плени со својата убавина. Во бикини, облечена за некој гламурозен настан… Но, погледнете колку секси изгледа Лима додека вежба од нејзината фотографија на Инстаграм: Getting in my pre-Fashion Week workout 👊🏼👊🏼💪🏼💪🏼 A photo posted by Adriana Lima (@adrianalima) on Sep 6, 2016 at 1:48pm PDT Прочитај повеќе […]