Ваша препорака

Видео, Главни јадења, Предјадења

Полнети потпечени палачинки (ВИДЕО)

Лесно се прават, а се идеални за доручек или вечера. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а […]

Tips & Tricks

Детокс напивка за слабеење!

Подобрете го здравјето и постигнете витка линија со помош на оваа здрава и вкусна напивка! Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте 2-3 минути. Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Со Нордиска диета слабејте без гладување Протеините – основа на ефикасните диети ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето […]

Десерти

Немате идеја за десерт? Решението е пита од чоколадо

Направете вкусна чоколадна пита која го одзема здивот. Сите ќе ве прашуваат во што е тајната. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Tips & Tricks

ВИДЕО: Трикови со кујнски нож кои ќе ви го променат животот

Неколку корисни трикови со нож во кујната кои ќе ви го променат животот. Еве како да си ја олесните и забрзате работата при подготовката на оброци за вас и вашите најмили.https://www.youtube.com/watch?v=dwLzpijGwI0 Повеќе поврзани вести на Готви.мк: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите […]

Предјадења

БРЗО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Палачинки од зеленчук

Уживајте во вкусот на лесни палачинки со зеленчук со пикантен сос. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го […]

Повеќе

ВИДЕО: Шарено и екстремно вкусно – Не сте виделе повкусен милкшејк

Шерени бои, вкусни благи намирници и неодолива декорација. На следното видео погледнете како да направите вкусен грандиозен милкшејк од кој застанува здивот.https://www.youtube.com/watch?v=m8WACcHLeeQ Повеќе вести на Готви.мк:   Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои […]

Препораки

Стануваат токсични: Мора да знаете која храна НИКАКО не смее да се подгрева

Постојат многу деликатеси кои откако ќе ни останат за време на ручекот, ги подгреваме и јадеме повторно. Важно е да се знае дека некои од нив НЕ СМЕАТ да се подгреат бидејќи стануваат штетни за здравјето.ПЕЧУРКИ Печурките е најубаво да се јадат веднаш, а ако останат за подоцна или утредента, […]

Забава

ФОТО: Ќе ви застане здивот од тортата која Николија ја доби за бебето

Николија Јовановиќ вчера со ќерката Реа го напушти породилиштето. По неа дојде свршеникот Реља Поповиќ, кој ја зема по што заедно си заминаа со насмевки на лицето. Николија доби прекрасна и огромна торта, најверојатно од мајка си, која не се појави кога Николија си заминуваше од болница. Повеќе вести на […]

Препораки, Ресторани

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Парк Хотел и Спа – Нова уникатна приказна на Скопје

Главниот град доби ново уникатно монденско одбележје. Сместен во срцето на Скопје, новиот Парк Хотел и Спа на 28.09.2016 година ги отвори вратите за сите со префинет вкус и желба за уникатни искуства. Парк хотелот е единствен луксузен хотел во земјава кој е уреден со внимателни уникатни дизајнерски решенија кои […]

Десерти

ВИДЕО: Најлесниот и најевтиниот рецепт на макаронс колачињата

Макаронс се колачињата кои со брзина на светлината го освоија светот, а јасно е и зошто. Оние кои ги пробале знаат зошто сите полудеа да го откријат рецептот за ова вкусно задоволство.Супер вкус, шаренило и примамлив изглед. Се што треба да направите е да го погледнете следното видео кое ќе […]