Ваша препорака

Повеќе

ВИДЕО: 10 видови на (аквариумски) пирани

Во светот постојат околу 20 до 30 видови на пирани, вклучително и аквариумската пирана. Додека се води полемика дали има пирани во Дојранското езеро, во видеово погледнете ги 10те најпопуларни видови на оваа опасна риба: ВИДЕО: Има или нема пирани – Дали ќе има нов производ на Дојранското мени? Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Има или нема пирани – Дали ќе има нов производ на Дојранското мени?

Веќе неколку дена се води полемика дали има пирани во Дојранското езеро. Градоначалникот на Дојран категорично демантира, а од надлежниот Хидробиолошки завод велат дека станува збор за аквариумски пирани кои не биле опасни ниту по езерото, а ни по здравјето на човекот. Хајка или не, останува деновиве да се разјасни. […]

Предјадења

Хранливо, вкусно и брзо: Ладна летна супа со зеленчук

Направете супа која е здрава и претставува вистинско разладување во летните денови. Одлично е тоа што не мора долго да стоите до шпорет на горештините. На здравје! Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со […]

Главни јадења, Предјадења

Мини ролати од тиквички и сирење

Направете вкусни мини ролати од тиквички и сирење кои имаат богат вкус. А, одлично се вклопуваат на трпезата за било која семејна прослава или добра журка 🙂 Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и […]

Забава

ВИДЕО: Северина секси во новиот спот

Пред одличната забава која Севрина ја направи во Берово, сексапилната Севе го промовираше новиот спот за песната „Море туге“ во кој се појавува и српскиот пејач, Саша Матиќ. Погледнете го видео спотот: More tuge… @sasamatic_official @matijavuica #music #video #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina A video posted by Severina Kojic (@severina) on Aug […]

Tips & Tricks, Повеќе

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Во многу случаи овие рецепти можат успешно да се употребат за чистење флеки и брзо и лесно перење на облека. Станува збор за вода од свеж компир и вода од сварен грав. Еколошки и евтино. Вода од свеж компир Оваа вода служи за перење свилена ткаенина како и делови од […]

Tips & Tricks, Повеќе

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Дечињата ја сакаат играта и забавата на сите детски начини. Сепак, како малку да ги подзаборавивме игрите во природа, во двор или на некоја голема полјана. Играњето во природа како по правило секогаш завршува со големи флеки од трева на облеката на децата. Но, не се лутете и не му […]

Посно и веге, Предјадења, Салати

Овошна енергија за работа – Одличен рецепт за сезонска овошна салата

За сите оние кои сакаат работните обврски да ги завршат со полна енергија во текот на целиот работен ден, оваа овошна и енергетска салата е идеална за вас. Едноставна е и вкусна, а можете да ја направите лесно кога и да посакате. За оваа енергетска салата потребно ви е: Овошјето […]

Забава

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе главна на MTV VMA – Ги однесе речиси сите награди

Минатата ноќ беше дефинитивно ноќ на Бијонсе. Имено, познатата пејачка имаше дури 11 новинации на MTV VMA, а таа не можеше да си отиде дома со огромниот број на освоени награди. A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on Aug 28, 2016 at 10:25pm PDT Во креација на Франческо Скоњамило, 34годишната пејачка […]

Забава

(ФОТО галерија) Северина од Берово: Ја носам Македонија во срцето

Северина го запали Берово. Таа вчера вечер во овој прекрасен град одржа концерт за паметење. „Ја носам Македонија во срцето. Кога заедно со вас пејат 50.000 луѓе, чувството не може да се опише. Благодарам Берово“, напиша Севе на Инстаграм. Nosim Makedoniju u ❤️. Kada s vama pjeva 50.000 ljudi, osjećaj je […]