Ваша препорака

Десерти

Лесно, вкусно, едноставно: Најбрзиот колач со џем

Сакате брз колач? Пред вас е наједноставниот рецепт… Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто е здраво да јадеме праски? ВИДЕО: Рецепт за домашен леден чај од праска – ќе ве чини помалку од 15 денари 240 денари за цреши, 150 […]

Видео, Главни јадења

СОН НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА: Направете го денес и ќе имате ручек за наредните четири дена! (ВИДЕО)

Не морате секој ден да станувате неколку часа порано за да готвите, доволно е само добро да се организирате. Издвојте малку време еден ден и подгответе оброци за цела работна недела! Пробајте го овој вкусен и хранлив оброк и ќе бидете воодушевени! Од подготвената количина можете да добиете четири порции, […]

Десерти

Чоко-банана палачинки

Подгответе вкусни чоко-банана палачинки… Уживајте! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Природна маска за нега на оштетена коса

Директната изложеност на жешко сонце и ветар, фарбањето и слично придонесуваат за оштетување и сушење на косата. Еве еден природен рецепт со кој ќе направите органска маска за длабинска нега на оштетена коса. Се нанесува на сува коса и се остава да отстои околу 20 до 30 минути. Повеќе детали […]

Забава

ФОТО: Карлеуша растура на Инстаграм

Иако досега бевме навикнати Јелена Карлеуша да собира десетици илјади лајкови на Инстаграм и другите социјални медиуми, тоа најчесто се должеше на фотографиите каде таа е разголена или во некои други провокативни изданија. Но, овојпат тоа не е случај. Погледнете: So proud of him! It was a great game tonight! […]

Забава

Северина: Кога го гледам моето видео, умирам од срам (ВИДЕО)

Познатата хрватска пејачка, Северина објави постаро видео на Фејсбук за кое напиша дека кога денес го гледа по малку и е срам: „Ми го пратија овој концерт од 1993 година. Признавам дека кога го гледав малку се смеев под мустак, на моменти и затворав очи од што ми беше срам, […]

Препораки

Дали млекото дебелее? Еве го одговорот

Оваа намирница не влијае на дебелеењето на телото. Може да ја консумирате без да се грижите дека ќе накачите килограми. Млекото само по себе не содржи многу калории и е одлично и за доцните часови. Има триптофан, аминокиселина која помага и побрзо да заспиете. Оваа аминокиселина исто така многу влијае […]

Главни јадења

РЕЦЕПТ КОЈ ЌЕ ВИ ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Три состојки, половина час и највкусниот ручек е пред вас

Само три состојки ќе ви бидат потребни за овој специјалитет… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и […]

Главни јадења

Ручек готов за миг: Котлети од кус-кус и сирење

 Направете вкусен и брз ручек кој ќе го обожаваат вашите најмили. Ви требаат само неколку минути и неколку состојки од кујната: Повеќе вести на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки […]

Забава

ФОТО: Ќерката на Весна Змијанац се огласи по породувањето

Пејачката Николија Јовановиќ, ќерка на Весна Змијанац, вчера на свет донесе здраво женско бебенце. По пораѓањето, се огласи преку фотка. Таа го напиша името на малата принцеза. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на […]