Ваша препорака

Предјадења

Крцкави и врели печива за добро утро

Има ли нешто подобро од тоа да се разбудите со мирисот на врело и крцкаво печиво во вашата куќа? Ова е рецепт со кој уште од рано наутро ќе завладее неодолива арома. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе […]

Предјадења, Препораки

Вкусен рецепт: Мини ролати од тиквички и сирење

Направете вкусни мини ролати од тиквички и сирење кои имаат богат вкус. А, одлично се вклопуваат на трпезата за било која семејна прослава или добра журка 🙂 Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и […]

Забава

Памела Андерсон гола на Плејбој забава (ВИДЕО 18+)

Погледнете ја оваа видео снимка која се појви на ЈуТјуб и каде најпознатата Плејбој зајачица, Памела Андерсон сосема гола ги послужува дел од присутните на забава на „Плејбој“. Детали погледнете во ова видео: Повеќе вести на Gotvi.mk: 18+ ВИДЕО: Памела Андерсон се соблече гола на филм. Повторно! Марјана како Памела Андерсон […]

Забава

ФОТО: Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована на романтична вечера

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ја прославија втората годишнина од бракот. По тој повод, Жељко ја изненади Јована со романтична вечера во познат белградски ресторан. Еве како изгледало тоа: Dve godine "Frans-a" #lovemyhusband A photo posted by Jovana Joksimovic (@jovanamac) on Sep 14, 2016 at 1:45pm PDT Повеќе на […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Магија во домот – најубавите декорации на торти направени некогаш

Правењето торти и слатки не е само способност во кујната, туку е цела уметност. Да се украси, да се декорира и се да биде вкусно е навистина тешка работа за која треба многу креативност и бујна имагинација. Погледнете ги најдобрите декорации на торти и благи за 2016 година. Ќе се […]

Десерти

Наједноставната пита: Колач со јаболка кој може да го направат дури и неискусни домаќинки!

Колач со јаболка кој може да го направат дури и неискусни домаќинки! Напомена:Мерката за чаша во овој рецепт е 3 дл Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто е здраво да јадеме праски? ВИДЕО: Рецепт за домашен леден чај од […]

Tips & Tricks, Видео

НЕ ГИ ФРЛАЈТЕ ИСКОРИСТЕНИТЕ КЕСИЧКИ ОД ЧАЈ: Искористете ги во домот на неколку генијални начини

Откако ќе го испиете вашиот омилен чај, не ја фрлајте кесичката. Искористете ја на бројни начини во својот дом или во козметички ритуали кои го подобруваат изгледот на кожата и косата. 1. Иритации на кожата, изгореници, убоди од комарци Натопете ја во вода кесичката чај и нанесете ја на местото […]

Главни јадења, Предјадења

Направете совршена Гаспачо супа!

Направете совршена Гаспачо супа! На здравје! Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири

Tips & Tricks

Сите чуда на чајот од нане

Чајот од мента е најраспространет ширум светот, а на нашите простори често се нарекува и чај од нане. Ментата (нане) со векови се користи против лош здив и за одржување на орална хигиена. Може да се пие и на лето бидејќи ментолот ефикасно разладува. Доколку патите од мачнина за време […]

Забава

ФОТО: Леонтина ослабена и со променет имиџ во новата сезона на „Пинк ѕвездички“

Познатата балканска пејачка и композитор, Леонтина Викомановиќ вчера објави фотографија од снимањето на новата сезона на „Пинк Ѕвездички“, каде таа е една од членовите на жирито. Леонтина е со нов, променет имиџ и значително ослабена. Таа доби мног укомплименти од фановите кои ја следат на Инстаграм. Еве како изгледа Леонтина: […]