Ваша препорака

Десерти

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Ќе заборавите на бомбици – пробајте „Кастањоли”

Ако сте љубител на бомбици, ова е уште подобар рецепт за подготовка кастањоли. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во […]

Tips & Tricks

Диета со која ќе слабеат и мрзеливи: Овој сок ќе ве преполови, но има една „цака”

Со две здрави намирници ќе направите сок со кој ќе ве преполови. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и […]

Видео, Главни јадења

НОВ ВКУС ВО КУЈНАТА: Буцко компири – повкусно од мусака

Нешто налик на мусака, но со сосема поинаков изглед. Направете буцко компири.Еве што ви треба: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]

Видео, Десерти

ПОДОБРО И ОД ПАРЕНА ТОРТА: Евтин колач со кокос

Направете евтин и брз колач со кокос, кој е повкусен и од парена торта. Се прави лесно и брзо и има одличен вкус. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и […]

Видео, Предјадења

ОВАА СМЕСА Е ЛЕК: Исчистете ги сите опасни отрови од дебелото црево

Во дебелото црево може да имаме дури 15. Различни отрови кои многу му штетат на организмот. Оваа смеса која брзо и лесно се прави ќе ви помогне да се исчистите. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко […]

Видео, Главни јадења

Ќе заборавите на пита со спанаќ, месо и сирење: Рецепт „БОЛИ ГЛАВА”

Направете вкусна пита со тиквици со која ќе заборавите на сите други. Ова е рецептот:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Видео, Предјадења

Ви требаат картон и фолија – направете ги највкусните лепињи

Ако сакате да направите вкусни лепињи, тигаш ви треба сад, картон и фолија. Ова е постапката, потоа прсти ќе излижете: Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Повеќе

ВРЕМЕ: Мај почнува со лоши вести за времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне со услови за краткотрајна нестабилност во планинските региони на југозапад.Утринската температура ќе се движи од четири до 12 степени, а дневната од 19 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура […]

Десерти

Највкусниот чоколаден чизкејк: Колач без печење готов за само 20 минути!

Неодоливата комбинација од состојки прават да овој десерт брзо се подготвува… Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]

Видео, Главни јадења

Ружи полнети со спанаќ и сирење

Освен што изгледаат убаво, овие ружи полнети со спанаќ и сирење се многу вкусни… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]