Ваша препорака

Десерти

Палачинки со боровинки готови за 2 минути

Ако ви здодеа од вообичаениот начин на подготовка на палачинки, Gotvi.mk ви нуди нов, вкусен и интересен начин, за подготовка на десерт од соништата. Палачинки со боровинки ќе станат вашиот нов омилен десерт. Може да ги послужите и за појадок.  Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Чоко палачинки со крем од […]

Деликатеси

Модар патлиџан во пикантен сос – Многу состојки, малку труд

Направете специјалитет во кујната. Модар патлиџан со сос е на утрешното Gotvi.mk мени: Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и […]

Забава

18+ФОТО: Сексапилната Емили Ратајковски се соблече гола

Манекенката Емили Ратајковски периодов одмора на грчкиот остров Санторини. Таа објави цела серија фотографии, а на една се соблее целосно и се нурна во базен. Уверете се сами: @amoreandsorvete 48 hour sale starts now! Enter code EMRATA at checkout for 15% off plus free worldwide shipping A photo posted by […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

Иако на Џејми Оливер пред цели две недели му се роди петтото дете, до неодамна не беше познато неговото име. Џејми на својот Инстаграм профил пред 2 дена откри дека тој ќе го носи името Ривер Рокет Оливер. Wow what a Hot Day today guys 😎 so the littlest one is […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Трик во кујната: Исечете куп домати за секунда

Овој корисен трик во кујната ќе ви помогне да исечете куп домати за многу кратко време.За да не се мачите со здодевните работи во кујната, како лупење и сечкање, погледнете го ова видео кое ќе ви покаже како да исечете многу домати одеднаш. Повеќе вести на Готви.мк: Лубеницата е кралица […]

Предјадења

Ладна супа за врелите летни денови

Направете вкусна ладна супа во топлите летни денови со која ручекот ќе биде уште подобар. Еве што ви е потребно за овој специјалитет: Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Идеално за летото – супер вкусно фрапе по рецептот на Starbucks

Овие две девојки ќе ви покажат како да направите неодоливо фрапе по рецептот на светски познатата кафетерија, Старбакс. Потребни ви се неколку намирници за совршено ледено кафе во вашиот дом.Инаку, Старбакс е меѓународен синџир со седиште во Сиетл, Вашингтон. Старбакс е најголемата кафе-компанија во светот, со 17.009 продавници во 50 земји, […]

Повеќе

Мора да знаете: Бојата на овошјето и зеленчукот е најважна – Еве зошто

Зеленчукот и овошјето кои се најздравиот дел од нашата исхрана, имаат и една друга тајна освен витамините. Нивната боја е многу важна за нашето здравје, а еве и зошто е тоа така. ЦРВЕНА Црвената храна содржи ликопен кој помага телото да се ослободи од штетните и отровни материи, штити од […]

Meat

Ручек за денеска: Гулаш во црно вино

Вкусен ручек со месо и неодолива арома на вино, на вашата трпеза 🙂 Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос со […]

Забава

ФОТО: Вака се опушта Марјана Станојковска

Убавата лото девојка, Марјана Станојковска, се опушта со коктели. Згодната Македонка која пали и жари каде и да се појави, објави фотографија на социјалните мрежи, на која напиша дека се опушта со добар коктел. Повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов […]