Ваша препорака

Повеќе

Еве како изгледа тридневното мени на Ријана

Како што објавуваат американските медиуми, одличната линија на Ријана се должи на следниов начин на исхрана: 1 ден Појадок: Две јајца, мал тост и свежи домати Ручек: Салата од лосос и јаболко Вечера: Шпагети во сос од болоњезе 2 ден Појадок: Каша од овесни снегулки и сечкани суви кајсии Ручек: […]

Повеќе

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

„Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на јаглени хидрати“, таа ја открива својата тајна. Ако имате мало бебе и го доите, немојте прерано да почнете со диети. За време на диетата, постојано напорно вежбајте со личен тренер, а ако планирате да започнете со држење на […]

Tips & Tricks, Повеќе

Гледате романтични филмови? Проверете, можеби затоа се дебелеете

Ако сакате да изгледате одлично особено за време на летото, не мора да држите скапи диети, туку се што треба да направите е да следите неколку совети. Според некои истражувања гледањето на романтични филмови не поттикнуваат да јадеме нездрава храна, па затоа одбегнувајте вакви жанрови. Исто така, се препорачува да […]

Посно и веге, Предјадења

Супа со пченка – Кремаста жолта чинија здравје

Направете различна супа и изненадете ги домашните со одличен вкус кој изобилува со здравје. Сè ставете во зовриената вода и мешајте 5 до 10 минути. Ако постите или се храните вегетаријански ставете зеленчукова / посна коцка за супа. Уживајте во вкусот 🙂 Поврзани вести на Gotvi.mk Супа од зеленчук за […]

Uncategorized

Родители прочитајте – природен и ефикасен лек за заштита од подливи и модринки

Во текот на својот раст и развој, децата често се случува да паднат или да се удрат, но за среќа без поголеми последици. Со цел да не се појави подлив или модринка, покрај ладните облоги од лед, потребно е вашето дете да го намачкате со слој од путер. Овој совет […]

Tips & Tricks, Повеќе, Ресторани

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Читатели на Готви.мк кои викендов туристички престојувале во Охрид ни праќаат дел од цените на пијалаците на две плажи долж Охридската ривиера. Група туристи престојувале во хотелот Десарет кој се наоѓа во туристичката населба Пештани. Цените се следни: вода 0,5л негазирана 40 денари еспресо 50 денари макијато 60 денари цедевита 70 денари […]

Посно и веге, Предјадења, Ресторани

Освежително смути со спанаќ, јаболка и банана

Одлична идеја за разладување во летниот период. Направете зелено смути 🙂 Ставете ги систе состојки во блендер и уживајте 🙂 Или едноставно отидете во ресторан Матка во Скопје и тие ќе го направат за вас 🙂 Фотографијата ни ја праќа наш читател, Илија, кој во моментов ужива во ова смути […]

Десерти

Кафе бомбици – Вкусен, кремаст и чоколаден десерт

Направете бомбици со кафе во кои ќе ужива цело семејство. Уживајте во вкусот, но не заборавајте дека имаат кафе во нив 🙂 Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука […]

Посно и веге, Предјадења

Едно поинакво освежување: Смути од зеленчук

Направете смути од зеленчук кое заменува цел оброк, а ви помага да останете здрави и во форма: Сè ставете во блендер и уживајте во вкусната чаша со здрав вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти за смути: Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: Рецепт […]

Десерти

Касато торта по најбрз рецепт – изненадете ги саканите

Направете ја оваа торта за која ви е потребно околу еден час. Верувајте, прсти ќе излижете 🙂 На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за […]