Ваша препорака

Главни јадења

Ручек идеја: Неодолива пилешка тава со павлака

Кога немате идеја за ручек тркнете во продавница и купете пилешко месо и павлака и направете вкусен специјалитет во вашата кујна  Повеќе рецепти на Gotvi.mk Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  […]

Салати

Капрезе салата – совршена летна комбинација

Направете вкусна и едноставна салата која ќе ве освежи и засити во летните денови. Поврзани вести на Gotvi.mk Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Предјадења

Зачинето и вкусно: Ваков тост не сте јаделе до сега

Направете еден поинаков тост кој ќе биде ново искуство и уживање во вашата кујна.  Поврзани вести на Gotvi.mk Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море 240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора Нови правила […]

Повеќе

Розева чаша за здравје и енергија: Направете летно смути

Направете вкусно и хранливо смути од цреши и лубеница за здрав почеток на денот. Поврзани вести на Gotvi.mk Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]

Повеќе

ВИДЕО: Турист јаде во слаткарница, па става инсекти во чинијата за да не плати

„Обид да се насамарат угостителите. Во 39та секунда од снимката на видео надзорот се гледа како гостинот вади кесичка од паричникот и става некој вид на инсекти во чинијата. Потоа почна да се жали и да прави голема драма со цел да не ја плати сметката. За жал, вистината ја […]

Повеќе

Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна

Свеченото отворање на Фестивалот „Охридско лето“ е закажано за 12.07.2016 во 21 часот на големата сцена на Античкиот театар, а ќе настапи светски познатата оперска дива, Елина Гаранча. Но, која е нејзината омилена храна, начин на исхрана и што готви за членовите на своето семејство, открива во интервју за Литванската […]

Повеќе, Ресторани

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Плажите во Преспанскиот крај се навистина прекрасни. Погледнете ги овие цени покрај езеро во Стење: Еспресо 40 денари Макијато 50 денари Нес кафе 60 денари Газирани сокови 50 денари Леден чај 60 денари Вода флаширана 0,75л 60 денари Пиво 70 денари Пица капричиоза 220 денари Помфрит со сирење 80 недела […]

Повеќе

7 намирници кои го уништуваат вашиот пенис, а за тоа не знаете

Машкото здравје зависи од доброто функционирањето на тестостеронот,  а нив неповолно дејствува индустриската, непреработена храна, опијати и популарните газирани пијалаци. Газирани пијалаци – го намалуваат бројот на сперматозоиди Преработено месо и сланина – го намалуваат бројот на сперматозоиди Соја – го намалува бројот на сперматозоиди Шеќер – го намалува нивото […]

Главни јадења, Предјадења

Брз летен специјалитет со само 3 состојки

Летните горештини се време кога сакаме да поминеме што е можно помалку време во кујната, а да приготвиме нешто вкусно и лесно. Овој летен специјалитет ни го испраќа Илија, кој уште го нарекува и саганаки. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Дворот ќе расцвета, домот ќе се разубави: Искористете ги […]

Повеќе

Нема да верувате: Ријана е вистински секс симбол, а не јаде здрава храна

Убавата пејачка од Барбадос, Ријана, која важи за најсексипилна жена во светот, призна дека не сака да консумира здрава храна. 28-годишната убавица отворено кажува дека сака брза храна бидејќи таа е по нејзин вкус. Ријана признава дека јаде многу сендвичи, обожава кашкавал и сирење, а зеленчукот не и е најомилената […]