Ваша препорака

Tips & Tricks

Дали знаевте за сите овие лековити својства на зелката?!

Без оглед дали се работи за црвена или зелена зелка, таа е богат извор на многу хранливи материи и минерали, од витамин Ц, до калциум, фосфор и железо, па се до витамини од Е, К и Б групата. Освен што одамна се користи за лечење разни заболувања, зелката е и […]

Tips & Tricks

4 работи кои морате да ги додадете во доручекот и килограмите ќе почнат да се топат

Здравиот доручек е сјајна работа – поради него се слабее, подолго сте сити и благодарение на здравиот доручек сте полни со енергија. Но, тоа важи ако знаете што јадете! Додајте протеини Кога стомакот ви е празен, произведува грелин, хормон на глад, а најефикасно го запираат протеините. Затоа навалете на јаткасти […]

Десерти

ЗАОКРУЖЕТЕ ГО ВИКЕНДОТ СО ДЕСЕРТ: Нутела колачиња кои се топат во уста

Заокружете го викендот со своите најмили, така што ќе ги изненадите со супер вкусни колачиња. А кога станува збор за слатки задоволства, што е подобро од Нутела?Одличен рецепт кој брзо се прави во домот. Погледнете го следното видео:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Tips & Tricks

ЗЛАТО ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ: Три состојки за да изгледате како холивудска дива

Со три состојки од кујната, решете се со проблемот на сувата кожа. Ви требаат авокадо, портокали и мед. Комбинацијата е вредна злато. Повеќе поврзани вести на Готви.Мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]

Препораки

Врвните готвачи го ставаат во се: Придобивките од мускатно оревче

Мускатното оревче дава неверојатна арома на јадењата, а врвните готвачи го ставаат во се. Мускатното оревче освен што има супер вкус и е супер додаток за ручеци, исто така е многу здраво.Ги опушта мускулите, спречува да имате гасови во стомакот, и делува како моќен афродизијак. Ја намалува напнатоста на дигестивниот […]

Meat

ДОМОТ НЕКА ЗАМИРИСА НА МЕСО: Сочен викенд рецепт

Викендот е период од неделата кога сите сакаме да се собереме со нашите најмили и да уживаме во вкусно јадење. Ви нудиме супер рецепт за вкусно и сочно месо кое сите ќе ги примами да дојдат на трпеза.Подготовката е едноставна а е прикажана во видеото. Одлично оди со чаша вино. […]

Повеќе

ВИДЕО: Есенските утра почнете ги со шолја топло чоколадо – највкусниот рецепт

Дождливи утра, излежување во кревет и шолја топла напивка. Есента знае да биде прекрасно годишно време. Ви нудиме рецепт за највкусното топло чоколадо кое сте го пробале некогаш. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Наполнила СТАР ЛЕБ со топен кашкавал и лук. И добила нешто ПОДОБРО И ОД ПИЦА! (ВИДЕО)

Благодарение на ова видео и вие можете да бидете профи кувар. Треба само да ги повторите чекорите прикажани на видеото. Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Главни јадења

Рецепт за шпанска пита

Еве како да подготвите вкусна шпанска пита. На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Главни јадења, Предјадења

Крем супа од комир

Ова вариво послужете го со кубети и добивате комплетен оброк. Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири