Ваша препорака

Видео, Главни јадења

Уште вакви скуши немате пробано! (ВИДЕО)

Оброкот со месо понекогаш заменете го со риба. Ќе бидете и повеќе од задоволни, но и сити. Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на […]

Tips & Tricks

САНГРИЈА: Совршен пијалок за празниците!

Ни доаѓаат празници, а со нив и идеи што сè ќе се најде на трпезата која со љубов ја подготвуваме за најмилите. Покрај разните јадења, не смеете да заборавите на пијалокот. Затоа ви донесуваме еден предлог: направете вкусна сангрија! Најдобро од сè е тоа што се подготвува многу брзо, за […]

Видео, Главни јадења

НЕОДОЛИВО ПЕЦИВО: Школки со печеница (ВИДЕО)

Секогаш се добредојдени! Школки со печеница. Остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети […]

Видео, Десерти

За празниците да ви бидат уште поубави: Почестете се со фантастичен венец од цимет (ВИДЕО)

Семејството и пријателите ќе бидат воодушевени од овој десерт… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Неговото височество: Топло – ладен колач ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален […]

Tips & Tricks, Видео

За куќата да ви „замириса“ на Нова година (ВИДЕО)

Еве како да направите новогодишни украси кои, освен што ќе изгледаат убаво, ќе направат целата куќа да мириса на радост. Не е комплицирано, а не ви треба ниту некоја „опрема“. Погледнете како да ја разбиете монотонијата со украси од пуканки, портокали и цимет. Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО ДЕКОРАЦИЈА: Зема салфетка и го стори ова – ќе го направите истото!

Зема салфетка и направи супер декорација, која веднаш ќе се обидете да ја направите за вашата трпеза.Во видеото е прикажано што треба да правите.   Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Повкусно од пица – зема леб и го направи ова

Исече векна леб, на секоја кришка стави доматно пире, кашкавал, кулен, а потоа ги нареди сите кришки во тава.Доби нешто повкусно од пица.     Pull Apart Pizza Garlic Bread 😍🍕 #Pizza #Bread #Garlic #FoodPorn #Foodie #Lunch #twisted #twistedfood #Omg #Hungry #Baguette #Yum #Eat #FoodForLife #FoodPorn #Cheese A video posted […]

Tips & Tricks

Имате проблем со лош мирис од мијалникот – ова е решението!

Ако имате непријател и лош мирис од мијалникот во кујна, решението се крие токму во неа.Се што треба да направите е да помешате ½ шолји лимонов сок и ½ шолји сода бикарбона и тоа да го загреете на шпорет. Ставете ја зовриената смеса во одводот и по 10 минути ставете […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Десерт во три чекори – највкусното нешто што сте го пробале

Зема бисквити, стави чоколадо и бонбони. Доби фантазија во три чекори.Погледнето го видеото за подготовката:       Yes Or No? 👍👎 Tag a friend 👇 #foodluxuries Cr: @proper_tasty A video posted by ᖴOOᗪᒪᑌ᙭ᑌᖇ I E ᔕ (@food_luxuries) on Dec 20, 2016 at 6:07am PST Повеќе на Готви.мк: Неговото височество: […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Залепи пластични лажици – доби нешто за кое даваме куп пари

Со неколку пласични лажици од кујната направи супер ламба која служи како генијална декорација во домот.Еве што треба да правите, потребни ви се пластични лажици, шише, скалпел, ножици, кабел и секако сијалица.   Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри […]