Ваша препорака

Повеќе

ВИДЕО: Како изгледа масажа за кучиња – Дали на Македонија и фали ваков салон?

Ширум светот постојат голем број на салони каде се нуди услуга – масажа на кучиња. Дел од сопствениците на овие домашни миленичиња велат дека ваквите масажи ги практикуваат бидејќи се добри за здравјето и негата на животните. Овој тип на масажи во просек чинат помеѓу 35 и 50 долари. Неодамна […]

Забава, Повеќе

Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија

Facebook страницата „Skopje The Capital Of Macedonia“ објави преслатка фотографија на која се гледа елен како плива во водите на Матка. Навистина преубаво, погледнете: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 […]

Предјадења, Салати

Снежанка – Рецепт за таратур на бугарски начин

Таратурот, многу популарно македонско предјадење во Бугарија се нарекува „Снежанка“. Еве во кои состојки се разликува и како да го приготвите: Краставиците се лупат и ситно се сечат на коцки, се става јогуртот или кисело млеко, исечканиот лук, маслото, билките, како и зачините и оревите. Убаво измешајте. Добар апетит! Прочитај […]

Tips & Tricks

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

После напорниот ден на чистење на вашиот дом или работни простории, освен заморот кој вие го чуствувате, потребно е и да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот кој сте ги користеле. Секако, целта е да можете повторно да ги употребувате, односно да не мора премногу често да купувате нови. […]

Забава

ФОТО: Гастоз смени имиџ и во друштво со порно глумици

Ненад Маринковиќ Гастоз, поранешен учесник во реалното шоу „Фарма“ на Инстаграм објави фотографија под која напиша: „Менуваме имиџ. А, и мустаќите ми се одлични, дефинитивно :)“: Menjamo imidz! 😊 Ali brkovi su mi sjajni, definitivno! 🙂 A photo posted by GSTZ | #Bahhat profile | (@gasttozzsayoutuba) on Sep 3, 2016 […]

Деликатеси

Деликатес на денот: Полнет леб како од врвните пекари

Направете брз деликатес со кој ќе ги надминете врвните готвачи. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб […]

Повеќе

Ѓоковиќ ќе ги тужи медиумите кои го „разведоа“

Новак и Јелена Ѓоковиќ ги демантираа тврдењата на “Gazeta delo sport” дека се пред развод и сакаат да ги тужи италијанските медиуми. Угледниот спортски весник објави дека тие двајца пред неколку месеци биле пред развод, што ова на Ѓоковиќ воопшто не му се допаднало. „Многу ги разбеснија овие тврдења. Посебно […]

Забава, Повеќе

ФОТО: 30 и 50 Евра за лежалки на ден е евтино – Погледнете ги овие цени во Црна Гора

Читател на Gotvi.mk, Дејан Трајанов ни ја испраќа оваа фотографија направена во Свети Стефан, Црна Гора. На неа можат да се видат лежалки покрај море, но и нивната цена која изнесува неверојатни 80 евра. После ова, лежалките од 30 евра во Парга и оние од 50 евра на друга плажа […]

Tips & Tricks, Забава

ВИДЕО трик: Отворете пиво со лист хартија – Ќе бидете главни во друштво

Кога ќе го направите овој трик ќе бидете главна фаца во друштвото 🙂 Отворете шише пиво со само еден лист хартија. Погледнете како во видеото: Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во […]

Повеќе

Викендов сончево и топло, од вторник голем пад на температурите

Метеоролозите за викендов најавуваат сончево и топло време со температури кои ќе се движат и над 30 степени. Искористете го викендов и одете во природа, пешачете, спортувајте и забавувајте се надвор од дома, бидејќи од вторник (06.09.2016) година во Македонија ќе преовладува поладно време. Ќе има голем пад на температурите, […]