Ваша препорака

Tips & Tricks

Видео: Малата кујна веќе не е проблем – погледнете го овој генијален трик

Еве како да го искористите просторот во кујната ако таа е премногу мала. Од сега ова нема да ви претставува проблем.Погледнете го ова видео и откријте како најдобро да го искористите малиот простор: Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете […]

Десерти

Брз и лесен десерт: „Петит самер”

Одличен лесен и брз десерт со бисквити погоден за секоја прилика. Повеќе десерти на Готви.мк Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите […]

Деликатеси, Повеќе

Маргарита – Коктелот од старите добри Холивудски филмови

Подгответе одличен коктел за уживање во викендот со добро друштво: Освежете се и не заборавајте дека алкохолот е за повремено и умерено консумирање! ФОТО и рецепт: Delicatessen Tinex Рецепт за Смути со лубеница и чиа семе прочитај ТУКА Рецепт за Десерт со јагоди и крем сирење прочитај ТУКА Рецепт за Папардели паста со […]

Tips & Tricks, Видео, Ресторани

ВИДЕО: Италијански ресторан во Њу Јорк – Вака се прави оригинална паста

Еден италијански ресторан во Њу Јорк тврди дека ја подготвува и слуши италијанската паста по оригинален рецепт. Всушност, тајната е во тоа што шпагетите или другите тестенини се ставаат во огромна пита кашкавал или пармезан, убаво се поминуваат низ неа и потоа се сервираат. Погледнете го ова видео: Поврзани вести […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Сезона на модри патлиџани – Рецепт кој често ќе го правите

Леа повторно изненадува, и тоа се подразбира дека во позитивна смисла 🙂 Таа ни испраќа рецепт за полнети модри патлиџани кој ќе ве остави без здив. А, и сите на трпезата, па затоа летово овој специјалитет често ќе го готвите. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар […]

Meat

ВИДЕО: Заборавете на плескавиците: Ќофтиња во чаша готови за миг

Неколку намирници за супер месо во чаша. Ваков рецепт немате видено до сега. Повеќе рецепти на Готви.мк Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар 9 совети за вкусна и сочна скара […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Бритни Спирс откри кое и е омилено јадење

Американската пејачка Бритни Спирс ги откри деталите за најновиот албум, кој ќе се вика „Глори“ и се очекува да излезе на 26 август. Во меѓувреме, Спирс на Инстаграм објави фотографија со 2 нејзини омилени јадења – тост и салата. „Некои работи никогаш нема да се променат. ОМИЛЕНИ засекогаш“, напиша пејачката […]

Повеќе, Препораки

Светски ден на пивото – Еве зошто треба умерено да го пиеме

Според некои истражувања, пиење пиво ги прави артериите пофлексибилни, а со тоа се подобрува циркулацијата на крвта – Ова се дел причините зошто треба умерено да се пие пиво. Пивото го намалува ризикот од срцеви заболувања за 20 до 40 проценти. Сепак, треба да пие одговорно и во умерени количини, […]

Pastes

Двете омилени јадења на сите генерации соединети во едно: Пица макарони

 Што е повкусно – пица или макарони? Одговорот е двете омилени јадења соединети заедно. Направете вкусни тестенини со сос за пица и уживајте во вкусот. Повеќе вести на Готви.мк Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто […]

Забава

Вистински Балканец: Ова е омиленото јадење на Наташа Беквалац

Наташа Беквалац за „Story“ откри детали за својата исхрана. Одговарајќи на брзи прашања, познатата пејачка од Нови Сад откри кое јадење и е омилено.Па, како вистински Балканец, Наташа призна дека омилено јадење и е сарма. Исто така, пејачката признава дека знае да зготви се, а нејзин омилен десерт е баклавата. […]