Ваша препорака

Tips & Tricks

ОПОРАВЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ: Детоксикацијата е вистинскиот пат

Есента е идеално време за прочистување на организмот и враќање на енергијата. Замор, поспаност и недостиг на енергија се најчестите „пријатели“ на есента. Денот е се` пократок, помалку светлина, а ние повеќе јадеме и помалку се движиме. Детоксикацијата е посакувана пред зима како би го зајакнале имунитетот и како би […]

Tips & Tricks

ЛОШИТЕ МИРИЗБИ ЌЕ ИСЧЕЗНАТ: Трик со лимон кој ќе ви го олесни секојдневието

Лимонот е многу корисен и содржи многу лековити својства кои се одлучни за нашето здравје. Исто така, им дава одличен вкус на храната и пијалоците. Многу е добар за здравјето на нашето срце и коса, а ги елиминира и вирусите и бактериите. Time for Natural донесува ефикасен трик кој ќе […]

Tips & Tricks

ЛЕКАР СОВЕТУВА: Како да се решите од настинка во само 24 часа?

Веројатно никој не сака да настине и да биде со денови прикован за кревет. Течењето и бришењето на носот, како и постојаното кашлање да не ги споменуваме. Затоа, сигурни сме дека ќе ви користат советите на професор Рон Еклес. Докторот од Центарот за настинки во Кардиф за Дејли Мејл открил […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ви здодеа од торти и палачинки? – овој десерт мора да го пробате

Ако ви се јаде нешто благо и сакате да си подготвите нешто необично и вкусно, ова е решението за вас.Супер вкусни чоколадни колачи кои се топат во уста. Подготовката погледнете ја во следното видео. Повеќе рецепти на Готви.мк: Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки […]

Tips & Tricks, Видео

Закопал сирово тесто во земја и почекал 24 часа: Крајниот резултат е неверојатен! (ВИДЕО)

Во овој краток филм Алисон Грасо го претставува Виктор Свеинсон, кој на традиционален начин подготвува, темен, ‘ржен леб на Исланд. Свеинсон вели дека температурата на земјата тука е 100 степени Целзиусови, што е доволно жешко за лебот да се испече за 24 часа. Рецептот се состои од две шолји ‘ржено […]

Видео, Главни јадења

ВАКОВ ПОМФРИТ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Нема да верувате колку е вкусно

Помфрит може да направите и од палента. Верувате или не, се што ви треба за деликатес во кујната е палента, моцарела и кашкавал.Начинот на подготовка и состојките погледнете ги во следното видео. Многу е брзо и едноставно, а вкусот фантастичен. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг […]

Tips & Tricks

ДОКТОР ОТКРИ ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Против најголемиот проблем со една намирница од кујната

Иако повеќето луѓе знаат дека стапчињата за чистење уши се всушност само продолжение на проблемот и само ја туркаат нечистотијата навнатре, поради што и лекарите не ги препорачуваат, сепак сите ги користиме бидејќи не постои друг начин да го решиме овој проблем.Докторот Дејвид Џил најде решение и тоа во една […]

Забава

(18+) Се соблече целосно гол главниот јунак од серијата „Кобра 11“

Том Бек или попознат како Бен Јегер од култната германска крими серија „Аларм за Кобра“, објави целосно гола фотографија на своите профили на социјалните медиуми. Причината интересна – Том има над 100 илјади следбеници на Инстаграм. Погледнете ја фотографијата: 100 TSD Follower bei Instagram?! What?! Ich hüpf nackt aus’m Pool!!! […]

Забава

Српската пејачка признава: Вака ослабев 10 кила за два месеца!

Српската пејачка Ана Кокиќ важи за една од најсексапилните на естрадата, а во минатото мака мачеше со килограмите. Убавата Србинка открива како ослабна 10 килограми за само два месеци.- Не сакав да се ставам на исцрпувачки диети, не сакав да ми падне имунитетот и да се разболам. Затоа консумирав само […]

Повеќе

ФОТО ИДИЛА: Попова Шапка покриена со снег

Како што најавија метеоролозите, Македонија го дочека првиот снег за оваа сезона. Љубители на скијањето, снегот и зимските спортови подготвувајте се за зима 🙂 Попова Шапка денес изгледа прекрасно покриена со снежна покривка. Погледнете ја оваа фотогалерија која ја објави Фејсбук страната „We Have Snow – Попова Шапка“ и уживајте: […]