Ваша препорака

Повеќе

ФОТО: После овие цени во Црна Гора, лежалките од 30 евра ќе ви изгледаат многу евтино

Читател на Gotvi.mk, Љупчо Петрушевски, ни испраќа фотографија на која е наведена цената за 2 лежалки на една плажа во Свети Стефан, Црна Гора. На влезот на плажата е наведено дека е задолжително користење на лежалките кои се изнајмуваат. Со други зборови, на оваа плажа не може да дојдете со сопствена […]

Забава

ВИДЕО: Еве како Дрејк ја бакна Ријана на сцена

Раперот Дрејк и Ријана се топ тема по доделувањето на MTV наградите. Тие на социјалните медиуми претходните денови објавуваа полноќни прошетки, излегувања… А, синоќа се случи и бакнеж и тоа на сцена. Погледнете во видеото како тоа изгледало: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]

Повеќе

ВИДЕО: Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито

Ексклузивни снимки од последната свечена вечера која ја организирал и на која присуствувал Јосип Броз Тито. Станува збор за мини приемот на Тито за време на дочекот на 1980 година. Прочитај повеќе: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде […]

Повеќе

ВРЕМЕНСКА: Метеоролозите најавуваат невереме, но не како она во август

Пороен дожд и грмежи, на места ќе има услови за невреме проследено со силен ветер и појава на град – прогнозираат метеоролозите за попладнето на денешниот 01 септември 2016 година. Настабилноста и невремето се очекува да се појави во попладневните часови во јужните и источните делови на Македонија. Температурите ќе […]

Забава

ФОТО: Марјана во жешко издание за крајот на летото на Инстаграм

Марјана Станојковска ги изненади своите фанови со нова жешка фото сесија во костим за капење. Погледнете ги овие фотографии кои сексапилната лото девојка ги објави на нејзиниот Инстаграм профил: With my Beloved I play, the game of Love. If I win,he is mine.If I lose I am his! #thegameoflove 💙💘 […]

Забава

Наоми Кемпбел со кратка коса на насловната на њујоршки „Paper“

Њујоршкиот магазин „Paper“ на својата насловна страница на септемврискиот број ја стави сексапилната Наоми Кемпбел со кратка фризура. Овој број е посветен на 1.000 убави луѓе, при што магазинот ја издвои Кемпбел на каверот. Наоми се заблагодари објавувајќи ја насловната страница на својот Инстаграм профил: #thank you @papermagazine truly honored […]

Повеќе

19 години од смртта на Леди Дијана – Еве кое било нејзиното омилено јадење

Денес се навршуаат 19 години од смртта на британската принцеза Дијана. Таа важеше за една од најубавите и најгламурозните жени во светот. Нејзиниот готвач, Дарен Мек Гарди, кој за неа готвел 11 години во кралската палата, вели дека принцезата Дијана се грижела во храната која ја консумира да нема масти. […]

Tips & Tricks

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Измешајте ги овие 4 состојки и ќе ги прочистите цревата

Повеќе од 50 милиони луѓе во светот имаат проблем со цревата кои се однесуваат на здравјето на дебелото црево. Додека некои од проблемите се релативно мали како главоболка, акни, поспаност, замор и некои други посериозни се колитис, запек, Хронова болест, синдром на раздразливи/нервозни црева. Gotvi.mk Ви препорачува одличен природен рецепт […]

Забава

ФОТО: Марјана во жешко издание покрај океанот

Марјана Станојковска ги изненади своите фанови со нова жешка фото сесија во костим за капење. Погледнете ги овие фотографии кои сексапилната лото девојка ги објави на нејзиниот Инстаграм профил: With my Beloved I play, the game of Love. If I win,he is mine.If I lose I am his! #thegameoflove 💙💘 […]

Tips & Tricks, Препораки

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Едно од најдискутираните теми е кои се првите и најважни намирници со кои треба да почнат да се хранат бебињата и децата кога за тоа ќе дојде време. Каналот „Howcast“ ја објавија нивната топ 10 листа. Дали се согласувате? Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео) […]