Ваша препорака

Предјадења

Ќофте од интегрален ориз

Подгответе вкусни ќофтиња од интегрален ориз… Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети Медитерански фусили […]

Главни јадења

Печени макарони со јогурт

Идеални за ручек или вечера. Добар апетит! Повеќе рецепти на страната на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња […]

Десерти

Печен чоколаден пудинг

За сите љубители на чоколадо… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Десерти

СУПЕР ПАЛАЧИНКИ! Овој рецепт е злато вреден, испробајте го!

Тајната е во точните мерки, а рецептот за највкусни палачинки со точни мерки е пред вас! Се работи за оригинален рецепт, а тестото е прекрасно. Ниту густо, ниту ретко, а се пече совршено. Ништо не додавајте, ништо не одземајте. Испечете палачинки и уживајте во нивниот вкус! Повеќе на Готви.мк: Мајката […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: За љубителите на печурки – сос кој не се заборава

Сите сакаме да седнеме и да уживаме во добро друштво, а со добро друштво оди и добро мезе и пијалок. Ви нудиме супер крем од печурки кои се омилено мезе на секој од нас.Состојките и подготовката која е повеќе од едноставна погледнете ги во видеото: Повеќе на Готви.мк: Мајката на […]

Препораки

Годините не и можат ништо: Српската пејачка открива како до совршена фигура

Српската пејачка и танчерка Слаџа Делибашиќ сите ја знаеме по извајаното тело. Поранешната сопруга на Џоле Џогани и покрај годините има совршени стомачни, а сега ја откри и тајната. Исхраната и вежбањето се најважни. Никако не мешајте јагле хидрати и протеини, а слаткото и газираното веднаш исфрлете ги од менито. […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Растопено чоколадо и богат вкус – мало парче од рајот

Круши, млеко, чоколада, кафеав шеќер, путер, брашно, бисквити, тоа е се што ви треба за деликатес во чинија.Направете вкусен и едноставен овошен десерт со прелив од чоколадо. Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Стави месо спанаќ и јајце во грне – она што го доби е совршено

Сочно месо, прекрасна и неодолива арома, малку спанаќ, едно јајце…ова е се што ви треба да грне со неодолив вкус.Погледнете ја подготовката на овој деликатес кој ќе го собере целото семејство на трпеза. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака […]

Tips & Tricks

Дали рокот на траење на производите е точен? – мора да го знаете ова

На се што купуваме од маркетите има рок на траење кој ни покажува колку долго може да ги користиме намирниците кои сме ги купиле. Сепак, во светот многу добра и здрава храна завршила во корпа за отпадоци без потреба.На пример, пастеризираното млеко ќе издржи и 50 посто подолго од рокот […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Зема шише и го вшмука јајцето – ќе го правите ова во кујната

Неколку одлични трикови со јајца во кујната. Како да ги излупите, сварите, одвоите и сервирате на најлесен и најбрз начин.Овие трикови ќе ви користат во секојдневието. Повеќе на Готви.мк: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол […]