Ваша препорака

Повеќе

Жан Мишел Жар со спектакл во Скопје – Шеф Марк ни пренесува дел од атмосферата (ВИДЕО)

Спектакуларно отворање на 18то издание на „Таксират“ од страна на пионерот на електронската музика, Жан Мишел Жар. Ова е прв негов настап пред македонската публика, а посетителите имаа можност да се потсетат и на старите негови хитови како „Оксижен“ и Еквинокс“. Марк Де Јонг ни пренесува неколкуминутно видео со дел […]

Uncategorized

Дали почнуваат зимските температури во Македонија? Еве што вели временската прогноза

На почетокот на оваа недела времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, но постудено. Во вторник (15.11.2016 година) се очекува слаб локален дожд. Утринските температури на повеќе места во Македонија ќе се спуштат под нулата. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Повеќе информации на AccuWeather.com […]

Десерти

Јаболка со карамел и лешници

Освежувачко овошје во крцкава обвивка од карамел и лешници. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

РАМЕН СУПА: Јапонско јадење кое го освојува светот, а ова е НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ! (ВИДЕО)

Најџела Лосон светската слава ја стекна со ТВ серијали за готвење. Оваа Британка со италијанско потекло никогаш не работела како професионален готвач, но нејзините сјајни книги за кулинарство ја сместуваат во редот на врвните гастрономски стручњаци. Овој пат, Најџела покажа како се подготвува јапонскиот специјалитет Рамен, кој најмногу потсеќа на […]

Главни јадења

Сочно пилешко со пармезан

Ова меко пилешко месо се топи во уста… Добар апетит! Прочитајте поврзани Gotvi.mk рецепти: Маринирани пилешки ражниќи ВИДЕО: Неверојатно добар рецепт за пилешки кесадиљас Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО: Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек Супер брз и вкусен домашен […]

Главни јадења

Ирски тост со пржено сирење

Совршен крцкав вкус на тост, препржено сирење и лут снеф! Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен […]

Tips & Tricks

ДОВОЛНИ ВИ СЕ САМО 5 СЕКУНДИ: Научниците велат дека оваа навика е клучна за слабеење!

За да имате фит тело и да бидете задоволни од своите пропорции, потребно е во утринската рутина да додадете една навика за која ви се потребни само неколку секунди. Имено, истражувачите потврдиле дека утрниското мерење на вага влијае на количината и видот на храната која ја конзумирате во текот на […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Уметност во кујната – направете го популарниот десерт, еве како

Изгледа префинето, креативно, а вкусот на чоколадо ќе измами воздишки. Еве како да направите деликатес од десерт во вашата кујна. Погледнете го следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите […]

Повеќе

Не е ни лук ни кромид: Од овие јадења здивот мириса најлошо

Ако мислевте дека лукот или кромидот се најлошите јадења за здивот, згрешивте.Верувале или не, здравиот зачин кари, прави вашиот здив долго време да мириса. Исто така, и туната е меѓу храната која остава најлош здив, па не ја јадете ако имате состанок или ако одите на работа. Повеќе на Готви.мк: […]

Meat, Видео

Славниот Гордон Ремси готви за вас: Како да направите совршен стек?

Британскиот популарен готвач, Гордон Ремси, е познат по своите кулинарски способности насекаде низ светот.Тој обожава да готви, и да споделува трикови за сите кои имаат желба да научат да се снаоѓаат во кујната. Погледнете како да зготвите совршен стек по неговите препораки.   Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан […]