Ваша препорака

Деликатеси

Симболот на есента: Печени костени за мерак

Костените и нивниот мирис се прв симбол на есента. Ноемвриските дождливи и тмурни денови поминете ги со саканите, а во домот нека завладее арома на костени.Се што ви треба се килограм костени. Повеќе на Готви.мк: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена […]

Главни јадења

Топла чорба за ноемвриските денови – кремасто уживање

Направете хранлива, вкусна и топла чорба за есенските денови. Нема да ви потроши многу време, евтина е и многу здрава. Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Препораки

1000 зошто 1000 затоа: Причини да јадете рукола

Руколата се служи во салати, одлично го надополнува вкусот и е многу здрава.Овој додаток има хранлива вредност, не дебелее, има витамини А, К, Ц и Б, и помага за многу болести, а ова се дел од нив. Руколата има антиканцерогено дејство. Руколата е значајна против ракот на дојка. Исто така, […]

Десерти

Штрудла со шумско овошје и пудинг

Освен шумско овошје, за подготовка на овие штрудли можете да изберете и друго овошје – јагоди, вишни, малини… Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 […]

Повеќе

Ретвитни оброк – Еве како и вие да бидете хумани и да помогнете

Иницијативата „Ретвитни оброк“ веќе неколку години се самоорганизира преку социјалните медиуми и им помага на бездомните лица во Македонија. Доколку сакате да се приклучите на оваа хумана иницијатива, еве како можете тоа да го сторите: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО ГАЛЕРИЈА: Анџелина Џоли блеска во својата хумана мисија ВИДЕО: Анџелина Џоли […]

Забава

Оваа актерка од хит серијата „Парампарче“ е во брак со Македонец

Злобната актерка Дилара од Парампарче, која е хит серија на Сител, во реалноста е сосема поинаква. Таа од оваа година е во брак со македонскиот актер Ертан Шабан, кого го гледавме во серијата која исто така беше хит „Збогум Румелија“. Актерите се во среќен брак. Повеќе вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: […]

Повеќе

ВИДЕО: Во овој бар може да влезете само ако сте пијани

Во Амстердам е отворен првиот „бар за мамурлак“. Овој бар ќе работи од петок до недела, а за да влезете потребно е да пројдете на алко тест. На влезот на иновативниот ланч бар ќе ве дочекаат „инспектор“ кој со алко тест ќе проверат дали имате алкохол во крвта, а ако […]

Десерти

Сочни палачинки со јаболко

Изберете прелив по желба и уживајте во сочните палачинки! Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а […]

Предјадења, Препораки

ФОТО: Фичо открива неодолив рецепт за баничка со спанаќ и сирење

Шеф Филип Поповски редовно објавува вкусни и неодоливи рецепти на својата веб страна. Овој пат, тој на Facebook објави рецепт за интересна и многу вкусн баничка со јајца, сирење и спанаќ. Правите смеса со спанаќ, јајце и сирење + сол. Три кори ги редите една врз друга, а меѓу нив […]

Забава, Повеќе

Предвиде дека Трамп ќе победи пред 5 дена – Нема да ви се верува кој (ВИДЕО)

Претседателските избори во САД завршија рано утринава по македонско време со победа на кандидатот за претседател на Републиканската партија, Доналд Трамп. Предмалку, кандидатката на Демократската партија, Хилари Клинтон се обрати на јавноста и му честиташе на Трамп. Но, некој ја предвиде победата на Трамп уште на 4. Ноември, односно 5 […]