Видео

Видео, Десерти

Неодолив карамел колач за помалку од 100 денари (Видео)

Ќе потрошите материјал во вредност помала од 100 денари, а ќе добиете колач за целото семејство! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Видео, Главни јадења

Плескавици од компири со тајни состојки (Видео)

Направете ги највкусните плескавици од обично пире од компири. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со […]

Видео, Главни јадења

Фамилјарна пица по рецепт на познатиот Џејми Оливер (Видео)

Ако сте љубители на брзи и лесни рецепти, ова видео е токму за вас. Познатиот кувар Џејми Оливер во видеото во прилог подготвува фамилијарна пица. Рецептот го погледнале 1,5 милиони луѓе и повеќето се задоволни од начинот на кој Џејми Оливер подготвува пица. Погледнете го видеото… Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Видео, Главни јадења

Брза и евтина вечера: Неодолива јогурт пита (Видео)

Рецепт за брза и евтина вечера. Оваа јогурт пита е сочна и вкусна, иако во неа нема сирење. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Domaci recepti“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Брзо и вкусно: Шпанска пита по оригинален рецепт (Видео)

Шпанска пита како сјајно предјадење или вечера со јогурт. Некогаш ја нарекувале царска, а денес шпанска пита. Еве како се прави ова едноставно јадење… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Domaci recepti“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во […]

Видео, Десерти

Колач со чоколадни трошки и суво грозје по бабин рецепт (Видео)

Лесен летен колач кој мами со мирисот на чоколадо и фини состојки. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Видео, Главни јадења

Бабина мусака од стар леб: Фантастично евтино јадење (Видео)

Одлична идеја кога не знаете што да правите со стариот леб. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Рибја чорба со зеленчук: Ништо комплицирано, се подготвува за 30 минути

Одлична е за време на пост, но можете да ја правите секојдневно како лесен оброк! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Видео, Главни јадења

Посни полнети лепињи со зелка и компири: Хранлив и вкусен оброк за десетка (Видео)

Вкусен и хранлив оброк за сечиј вкус… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Главни јадења

Феноменална пикантна лесковачка мучкалица (Видео)

Сочна и пикантна лесковачка мучкалица, феноменален избор за совршен ручек. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Топ […]