Видео

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО трик: Исечете портокал без да испрскате сè во кујната

Ова е најлесниот начин да исечете и излупите портокал со кој обично правиме хаос во кујната. Трикот погледнете го во видеото: Поврзани вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Чоколадна фантазија во кујната

Растопете чоколадо за готвење, ставете го во шприц и подгответе се да направите фантазија и уметност во кујната. Верувајте, сите ќе се прашуваат како ви успеало. Се што треба да направите е да го погледнете видеото во продолжение. Ќе бидете воодушевени: Повеќе вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот […]

Tips & Tricks, Видео, Ресторани

ВИДЕО: Италијански ресторан во Њу Јорк – Вака се прави оригинална паста

Еден италијански ресторан во Њу Јорк тврди дека ја подготвува и слуши италијанската паста по оригинален рецепт. Всушност, тајната е во тоа што шпагетите или другите тестенини се ставаат во огромна пита кашкавал или пармезан, убаво се поминуваат низ неа и потоа се сервираат. Погледнете го ова видео: Поврзани вести […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Печена пица лубеница – Дали би пробале?

Постојат многу видови на пици, но пицата од лубеница ќе биде нешто ново на домашното мени. Уште и печена на скара 🙂 Како ви звучи? Во видеото ќе го најдете рецептот и начинот на приготвување: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Француска пита од праски – рецепт за кој ви требаат 20 минути (видео)

Овој лесен и вкусен рецепт за пита од праски или француски тарт од праски е одлична идеја за освежување во кујната. А, и периодот е одличен бидејќи праските се продаваат и по цена од 15 денари за килограм, така што приготвувањето на овој рецепт нема да ве чини премногу. Еве […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Како најлесно да излупите праски

Ако правите компот или друг специјалитет во кој како намирница ви е потребна излупена праска, ова е одличен кулинарски трик кој ќе ви ја олесни работата. Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови погледнете ТУКА Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Без прскање и неред во кујната: Направете шлаг без миксер

Направете шлаг во тегла без да направите неред во кујната. Не ви треба миксер, само тегла со затварач. Погледнете детално како да го направите во видеото: Повеќе вести на Готви.Мк Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница

Детски роденден, забава во двор, пикник… погледнете го овој трик со кој со еден потег ќе ја извадите цела лубеница од кората. Децата буквално се воодушевуваат, а трикот бил толку едноставен 😉 Погледнете како во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од […]

Видео, Забава

ВИДЕО: „Game of Thrones” – Разрешена е мистеријата

Мистеријата која ги мачи фановите на книгите “A Song of Ice and Fire” веќе 25 години, а гледачите на серијата “само” пет, конечно е разрешена. За оние кои уште не го погледнаа финалето на “Game of Thrones”, сега е време да престанете да читате. Имено, во десеттата епизода од шестата […]

Tips & Tricks, Видео

За да нема солзи во кујната: Видео кое ќе ви помогне најбрзо да исечете кромид

Ова видео ви нуди супер трик како најбрзо и најлесно да исечете кромид во кујната, без да „роните“ солзи во неа. Се што треба да направите е да го погледнете видеото. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо […]