Видео

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Ова е повеќе од деликатес

Неверојатно вкусен деликатес каков што не сте пробале до сега. Погледнете ги потребните состојки и подготовката во видеото. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе рецепти со […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Српската пејачка матеше јајца без градник – радост за мажите

Српската пејачка Александра Пријовиќ, која и е снаа на Лепа Брена, беше гостинка во Ами Џи шоуто каде матеше јајца. Секогаш Огнен дава задачи на гостите, а овој пат на радост на мажите е добро тоа што Александра беше без градник.   Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Марјана во жешко издание […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Мислевте дека ова е пица? – нема да верувате на очите

Во кујната се случува вистинска уметност. Готвењето не е само потреба, туку е креативност, посветеност и начин да ја покажете вашата страна.Ова што го гледате не е пица. Погледнете го неверојатниот палачинка деликатес.   Повеќе на Готви.мк: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите […]

Видео, Повеќе

КАЛОРИСКА БОМБА: Спои хамбургер и хот дог и доби…

Ова видео покажува јадење кое е повеќе од калориска бомба. Тие споија хот дог и хамбургер и добија Хамдог.Би го јаделе ли?   Team Hamdog feeding the masses at ECU Open Day. A video posted by Hamdog (@hamdog) on Jul 17, 2016 at 4:57pm PDT Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како […]

Видео, Главни јадења

Деликатес е мал збор: Направете тава од соништата

Нема да вкусите ништо поубаво од овој деликатес. Ви требаат само неколку состојки а подготовката е прикажана во видеото.     Повеќе на Готви.мк: Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и […]

Pastes, Видео, Повеќе

Ова е омилената тестенина на Тони Сопрано

Сите мафијаши од филмовите сакаат тестенини, а токму Тони Сопрано ја обожава оваа. Тестенини со сол, бибер, морков, брокула и ќељ. Сирење како врв на уживањето и оброкот е подготвен.   Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Пита од шпагети: Звучи малку необично, но нејзиниот вкус е НЕОДОЛИВ!

Доколку сте љубител на необични идеи за јадења, оваа пита од шпагети е нешто што едноставно морате да го пробате! Начинот на подготовка на ова необично јадење погледнете го во видеото во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: За сите генерации – направете ги најубавите палачинки

Палачинките се омилен десерт на сите генерации. Ги сакаат и децата и возрасните, а подготовката е едноставна.Ви нудиме видео рецепт за најпрефинетите палачинки кои некогаш сте ги пробале: Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути […]

Tips & Tricks, Видео

ГЕНИЈАЛНО: Овој трик ќе ви заштеди многу време (ВИДЕО)

Една од најдосадните активности во кујната која одзема најмногу време секако е лупењето компири. За да подготвиме јадење кое вклучува компир, треба да ги извалкаме ножевите и алатките за лупење, но она што најмногу ни смета е губењето време. За среќа, постои генијален трик со кој ќе ги излупите компирите […]

Видео, Главни јадења

ВКУСНО МЕЗЕ: Еве како да направите мини пици (ВИДЕО)

Мини пиците се омилено јадење за сите генерации, а ние ви пренесуваме одличен рецепт! Мини пиците се печат на 200 степени, а како се подготвуваат погледнете во видеото во прилог: Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк […]