Видео

Видео, Главни јадења

Рецептот за ова ќофте го погледнале 173 милиони луѓе! Еве зошто…

Ќофтињата секогаш се добар избор за вкусен оброк, но вакво нешто сигурно не сте пробале. Цел свет е воодушевен! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Tips & Tricks, Видео

Овој трик сигурно не го знаевте: Еве како да отворите конзерва со лажичка! (ВИДЕО)

Веднаш на старт ќе ви кажеме дека ги обожаваме видеата од кои можеме да научиме нешто. Популарниот „Јутјубер“ Дејв Хакс повторно се врати со нов корисен трик. Овој пат, ќе ни покаже како да отвориме конзерва во итни ситуации. На видеото во прилог, Дејв објаснува како да отвориме конзерва со […]

Видео, Главни јадења

Пијано органско пиле за 4 лица

Спој на традиционалните и модерните вкусови на вашата маса… Прочитајте поврзани Gotvi.mk рецепти: Маринирани пилешки ражниќи ВИДЕО: Неверојатно добар рецепт за пилешки кесадиљас Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО: Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек Супер брз и вкусен домашен сос […]

Видео, Десерти

ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Неодолив кокос ролат (ВИДЕО)

Брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде… Доколку ви се јаде нешто слатко, а немате идеја, или немате многу време за подготовка на комплицирани слатки, ова е рецепт за вас. Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу: Повеќе на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: За безбеден дом – со една вилушка спасете се од крадци

Ви треба само вилушка да се спасите од крадците кои никогаш не мируваат. На ова видео е прикажано што да правите. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Мини сунѓерчиња со мармалад

Направете мини мафини со мрмалад или џем кои имаат одличен вкус и ќе ги намамат сите во кујната. Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ВКУСНО: Топчиња со лук на денешното мени

Состојки за тесто, лукче и создадена е магија во кујната. Направете вкусни лепчиња со лук кои се неверојатно вкусни.Целата подготовка е прикажана во видеото. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Најмеките топчиња од тесто – куќата ќе замириса на дом

Направете вкусни топчиња од тесто од кои ќе се рашири неодолива арома во вашиот дом од која нема да може да дочекате да бидат готови.Начинот на подготовка и потребните состојки се прикажани во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Повеќе препораки на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по […]

Видео, Десерти

Колач со ореви и тиква по рецепт на нашите баби! (ВИДЕО)

Колач со ореви и тиква по рецепт на нашите баби! Погледнете како нашите баби меселе колачи… Начинот на подготовка се наоѓа во видеото под текстот: Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки […]

Видео, Деликатеси, Препораки

Палачинки од јајца за 2 минути – Вкусен видео рецепт кој го освои целиот свет

Многумина од нас се љубители на палачинки и тоа во сите варијанти. Солени, благи, интегрални, овошни итн. Но, палачинки од јајца сигурно не сте пробале. Ова е дефинитивно новиот хит рецепт за секој бикенд појадок 🙂 За 1 порција потребни ви се 2 јајца, неколку парчиња Пекабеско шунка и кашкавал. […]