Видео

Видео, Главни јадења

Јадете како Цезар: Стар римски рецепт кој може да се јаде и денес

Во превод значи “се топи во уста”, и е италијански рецепт за “Салтимбока”. Необично, сосема ново и вкусно. Повеќе деликатеси: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ 5 […]

Видео, Предјадења

Брзо се прават, уште побрзо се јадат! Полжавчиња со сланина и кашкавал (ВИДЕО)

Богат доручек, едноставен меѓуоброк или мезе за дружење со пријателите. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку… ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да […]

Tips & Tricks, Видео

Еве како да избегнете пена во газираните пијалаци (ВИДЕО)

Никој не сака кога става газиран пијалак во чаша, а потоа мора да се бори со вишокот пена. Еден Русин одлучил да му стави крај на тоа, а бидејќи е Русин, секако дека тоа решение вклучува и алкохол. Погледнете го видеото: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Со Нордиска диета слабејте без […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Оваа пирамида торта е фантастична – ќе се шокирате од внатрешноста

Оваа пирамида торта изгледа фантастично, но ќе останете без текст кога ќе ја видите нејзината внатрешност.Жената од снимката ќе ви покаже како да направите незаборавна торта за дечињата. Повеќе вести на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе […]

Видео, Десерти

СТАР ЛЕБ И ЈАБОЛКА: Рецепт за неверојатен колач! (ВИДЕО)

Дојде времето на јаболката, да ги искористиме на најдобар можен начин! Ви донесуваме рецепт за идеален десерт од стар леб и јаболка, прелиен со карамел сируп. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Вакумираше месо без никаков апарат – корисен трик за зимата

Полека но сигурно се прават зимница, ајвар и сите намирници кои со себе ги носи есента. Она што е најважно за зимата е да имаме начин како да замрзнеме намирници кои ги нема во тој период, за да уживаме во вкусот.На ова видео е прикажан наједноставниот начин за вакумирање, без […]

Tips & Tricks, Видео

Секогаш кога вари јајца додава лимонов сок – и вие ќе го правите тоа

Варените јајца се едноставни за подготовка, хранливи, здрави и со богат вкус. За да подготвите совршен појадок или вечера, потребно е да знаете само еден трик за варењето јајца.При секое варење во водата треба да додадете само лимонов сок. Со негова помош, јајцата нема да пукаат и ќе бидат повкусни. […]

Видео, Препораки

ВИДЕО: Изренда 2 домати и додаде 3 зачини – заштедете пари и уживајте!

Ако сакате вкусен сос за врз тестенини, тогаш ова е се што треба да знаете. Тој изренда три домати во сад и стави три зачини.Домати, маслиново масло, сол и бибер се се што ви треба. Ако сакате нов и оригинален вкус, ова е решението за вас! Погледнете ја подготовката во […]

Видео, Главни јадења, Салати

Салата со макарони – може да биде и замена за оброк! (ВИДЕО)

Оваа вкусна салата може да ви биде и замена за оброк. Подетално во видеото во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири  

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ви здодеа од торти и палачинки? – овој десерт мора да го пробате

Ако ви се јаде нешто благо и сакате да си подготвите нешто необично и вкусно, ова е решението за вас.Супер вкусни чоколадни колачи кои се топат во уста. Подготовката погледнете ја во следното видео. Повеќе рецепти на Готви.мк: Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки […]