Видео

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Стави цреша на стаклено шише – ќе го направите истото

Периодов нема цреши, но ако имате некоја во ладилникот за зимските денови, овој трик многу ќе ви користи. Овој човек стави цреша на врвот на стаклено шише и направи магија.Корисно за секоја домаќинка. Ви требаат само шише, цреши, и дрвено стапче. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како […]

Видео, Повеќе

Нов хит во светот: Нема да верувате како ќе се пие кафе од сега (ВИДЕО)

Дејн Левинрад кој работи во “The green coffee”, во Јужна Африка, го креираше новиот трендна пиење кафе. Кафе и сладолед, што мислите вие? Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ставете го ова во утринското кафе и слабејте! Претворете го своето утринско кафе во најслатко задоволство. Еве како Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Пет паметни трикови за во кујна

Неколку паметни трикови кои ќе ви користат во кујната. Веднаш ќе го направите истото. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

РАМЕН СУПА: Јапонско јадење кое го освојува светот, а ова е НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ! (ВИДЕО)

Најџела Лосон светската слава ја стекна со ТВ серијали за готвење. Оваа Британка со италијанско потекло никогаш не работела како професионален готвач, но нејзините сјајни книги за кулинарство ја сместуваат во редот на врвните гастрономски стручњаци. Овој пат, Најџела покажа како се подготвува јапонскиот специјалитет Рамен, кој најмногу потсеќа на […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Уметност во кујната – направете го популарниот десерт, еве како

Изгледа префинето, креативно, а вкусот на чоколадо ќе измами воздишки. Еве како да направите деликатес од десерт во вашата кујна. Погледнете го следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите […]

Meat, Видео

Славниот Гордон Ремси готви за вас: Како да направите совршен стек?

Британскиот популарен готвач, Гордон Ремси, е познат по своите кулинарски способности насекаде низ светот.Тој обожава да готви, и да споделува трикови за сите кои имаат желба да научат да се снаоѓаат во кујната. Погледнете како да зготвите совршен стек по неговите препораки.   Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан […]

Видео, Деликатеси

Пица која не дебелее – нема тесто, нема да верувате од што се прави

Направете вкусна пица која не дебелее, супер вкусна, супер брза и секако здрава. Здраво уживање без тесто и калории. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука […]

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Колач со јагоди, аронија и рибизли

Овошен колач кој морате да го пробате, идеален за секое годишно доба! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколаден мус кој ќе го направи и почетник

Неверојатно вкусно, чоколадно и кремасто, а многу брзо и евтино. Ви нудиме да го погледнете ова видео за десерт од соништата. Овој мус ќе го направи и почетник во кујната. Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Појадок за кој полудеа 50 милиони луѓе – видеото ќе во покаже зошто

Ако сакате да го пробате рецептот кој го залуде светот, тогаш ова видео нека биде вашиот водич.Ви требаат само шунка, кашкавал, леб и јајца. Евтино, уникатно и вкусно, брзо се прави, побрзо се јаде.   Повеќе на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 […]