Видео

Видео, Десерти

ВИДЕО: Новогодишна торта за десетка – имајте вкусни празници

Новогодишно, креативно, вкусно и забавно. Разбудете ја вашата креативност во веселиот предпразничен период и за празниците направете совршено декорирана торта во форма на елка.Малку труд, малку време и намирници за совршени празници со најмилите.   Повеќе на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Видео, Главни јадења

Меки уштипци полнети со шунка и кашкавал: Нема поголемо уживање! (ВИДЕО)

Совршена вечера или вкусен ручек, на вас останува да ги направите… Почестете се себе си и пријателите со меки уштипци кои се идеални со чаша вино. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно […]

Tips & Tricks, Видео

ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ: Направете го домот како од бајка само со пластични лажици

Домот може да блесне со пластични лажици кои ќе ги употребиме за декорација. Се што ви треба за супер свеќници за празниците е прикажано во видеото.https://www.youtube.com/watch?v=adFUySx98ZE Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Замеси тесто па истури Нутела – ќе полудите

Замесете тесто за пица, испечете го па намачкајте Нутела.Само тоа ви е потребно за совршен десерт во кујната.     OMG Nutella Pizza 😍🍫🍫🍫💥 📷 @napolifoodporn A video posted by FOODIE & MUNCHIES BKK🐽🍰 (@foodie.munchies) on Dec 6, 2016 at 8:52am PST Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Видео, Предјадења

ЗДРАВЈЕ ВО БЛЕНДЕР: Почнете го денот со највкусно смути

 Супер вкусно смути за здрав почеток на денот. Сите намирници ги стави во блендер и доби нешто прекрасно.Постапката е опишана во видеото: Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: […]

Видео, Главни јадења

ДОРУЧЕК ОД СОНИШТАТА: Лепињи полнети со јајца и сланина (ВИДЕО)

Крцкав леб полнет со јајца, сланина и неодолив пармезан… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: […]

Tips & Tricks, Видео

Изгледа како да прави обични палачинки, но ќе бидете воодушевени од резултатот! (ВИДЕО)

Секојдневно сме сведоци на неверојатни идеи, а овој човек ќе ви покаже како да направите неверојатни новогодишни палачинки. Прво изгледа како да прави обични палачинки, а потоа… Ќе бидете воодушевени! Погледнете го неговото ремек дело: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Стави Доритос во блендер па зема пилешко – СПЕЦИЈАЛИТЕТ на денот

Стави Доритос, зема пилешко месо и направи деликатес. Направете специјалитет за најмилите. Состојките и начинот на подготовка се прикажани во видеото.         Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Изренда сладок компир и го доби ова – заокружете ја 2016 со деликатес

Сладок компир, сендвиче и палачинки. Звучи одлично нели? Погледнете го вкусното видео на Фуднетворк за подготовка на палачинка сендвичи од сладок компир. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Многу вкусно – потпечена […]

Видео, Главни јадења

Домашна пита со сирење и кајмак (ВИДЕО)

Едно јадење за вистинските гурмани и љубители на сирење и кајмак! Рецептот е детално објаснет во ВИДЕОТО: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој сите […]