Видео

Видео, Деликатеси, Посно и веге

ДЕЛИКАТЕС НА НЕДЕЛАТА: Хармоника модар патлиџан

Со еден модар патлиџан може да направите невиден деликатес. Ставете доматен сос, наполнете го доматот и убаво испечете со фолија. Погледнете како се прави овој специјалитет:     Credit 📷: @buzzfeedtasty 😵 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow 👉 @FOODY.DELIGHTS  Follow 👉 @FOODY.DELIGHTS ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 💡 Like 10 Posts & Follow 💡 Double Tap If […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Лила вресна од страв – погледнете што и се случи во квизот

Убавата водителка Лила Филиповска доживеа шок на снимањето на мега популарниот квиз „Се или нешто”. Лила среде снимање ја извадија од памет. Секако, станува збор за шега, а таа ја сподеи со фановите.   Scary movie 🎥 👻👻👻 #tvshow #dealornotdeal #prank #pranks #funnyvideos #tvhost #scary #trending #imsoscared #devastate #ridiculous #crazy […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Испече лимони во тава – нема да верувате каков десерт е ова!

Неколку лимони, малку шеќер и брашно, сок од лимон и имате супер сладок деликатес во домот.Изненадете ги најблиските со супер десерт:   By @tiphero Follow @make.up.vines Follow @make.up.vines Follow @1minutefashions A video posted by Tag A Friend&Share This Page! (@diy.ftw) on Jan 22, 2017 at 2:43pm PST Повеќе на Готви.мк: […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Направи мусака со чипс – ова е ВРВЕН деликатес

Зема чипс, испржи месо, се нареди во тава и доби нешто генијално. Вака се прави деликатес!     Nachos Lasagna! Delicious! vc: @twisted_food  Snapchat : foodyfetish A video posted by @foodyfetish on Jan 17, 2017 at 7:03am PST Повеќе на Готви.мк: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е […]

Tips & Tricks, Видео

СУПЕР ИЗУМ! Кој не сака сланина? А еве како да ја подготвите со овој неверојатен изум!

Еве еден сјаен изум за оние кои сакаат пржена сланина – се работи за тостер кој ќе ја испржи сланината до нивото кое го сакате. Финтата е во тоа што справата е направена од материјал на кој сланината нема да се лепи, лесно се чисти, а термостатот и тајмерот обезбедуваат […]

Tips & Tricks, Видео

Ве мачи стомакот – само притиснете ја оваа точка!

Било да верувате во алтернативни методи на лечење или не, морате да признаете дека старите древни вештини, како кинеската акупресура, постојат со причина. Акупресурата е метод на самоизлекување кога вршите притисок на одредени делови од телото и така можете да го поттикнете дигестивниот систем. Се што треба да направите е […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Едноставни колачиња за зимата – одлични за со чај

Со неколку состојки ќе направите десерт од соништата во кујната.Смесата се става во калапи за мафини и се добива деликатес:       Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината ВИДЕО: […]

Видео, Главни јадења

Ваков селски гулаш не сте пробале досега – одличен е! (ВИДЕО)

Подгответе го овој селски гулаш и израдувајте ги домашните со прекрасниот вкус. Овој гулаш е одличен! На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Чизбургер Пита – ќе полудите за неа

Испржи кромид, додаде мелено месо и зачини, па стави сосови и чеар. Со смесата за чизбургер направи неверојатна пита.Ова ќе ви биде новото омилено јадење:     Cheeseburger Mini Pies! Wow! 😵🍔🍔🍔 vc: @buzzfeedtasty  Snapchat 👻: foodyfetish A video posted by @foodyfetish on Jan 24, 2017 at 11:29am PST Повеќе […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Беквалац се пофали со мафини – фановите и се смеат

Moji prvi mafini🍰🍫🍩🍮😂..💪🏡… A video posted by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Jan 25, 2017 at 12:39pm PST Убавата пејачка Наташа Беквалац се пофали на социјалните мрежи со своите први мафини. Пејачката се почесто објавува фотки од кујната што докажува дека брачниот живот дефинитивно и годи. Сепак, фановите се пошегуваа со […]