Видео

Видео, Десерти

За љубителите на чколадо: 9 рецепти во едно видео

Чоколадото е сладок грев на секој од нас. Бело или темно, има неодолив вкус и не прави среќни. Ако сакате да заборавите на диетите и да се опуштите дозволувајќи си задоволство, ова се рецепти само за вас. Повеќе вести на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за пица кој ги урна рекордите на гледаност: Нема да верувате

Нема покреативен рецепт за пица. Сочно, вкусно, кашкавалот се топи во уста…има ли подобро?Овој рецепт ги сруши сите рекорди на гледаност.     Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Tips & Tricks, Видео

После ОВА веќе никогаш нема да ги фрлате лушпите од јајца (ВИДЕО)

Јајцата се многу хранливи, тоа сите го знаеме! Полни се со витамини, но тука се и калциумот и цинкот. Откако ќе ги свариме јајцата, прво ја лупиме лушпата и ја фрламе. Погрешно! Дури 90% од лушпата ја сочинува калциум! Така е, витален минерал, а го фрламе во ѓубре. Кога зборуваме […]

Видео, Десерти

Почнала да го сече тестото на мали ленти. Кога ќе видите што направила веднаш ќе одите во кујна!

Ќе се сложите со нас кога ќе кажеме дека нема таков човек кој не сака слатко. Повремено треба да изедеме и нешто слатко бидејќи таквите намирници поттикнуваат продукција на ендорфин кој испраќа сигнали на задоволство. Токму поради тоа ги обожаваме разните специјалитети… Во продолжение погледнете како да направите благ помфрит […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Идеален ручек за продолжениот викенд – децата ќе бидат најрадосни

Искористете го продолжениот викенд и направете семејна идила со вкусен ручек за вашите најмили. Со оглед на тоа дека и метеоролозите објавија дека викендов ќе има дожд, додека седите дома со семејството, направете вкусни хамбургери. Повеќе рецепти на сајтот на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин […]

Видео, Деликатеси

Врти сучи, постојано готвиме исто – овој рецепт е деликатес на годината!

Ако се изморивте од вообичаените рецепти и ручеци од типот на компир, манџи, тестенини или месо, ова е решението за вас. Направете вкусен оброк со клавче.Подготовката погледнете ја во видеото на Tastymade. Повеќе деликатеси на Готви.мк: Динстано телешко со печурки Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Pastes, Видео

ВИДЕО: Имате проблем да ги натерате децата да јадат? – овој ручек е решението

Се сте виделе освен ова! Ако имате дечиња ова е совршен ручек за вас.Виножито тестенини се навистина вкусно и креативно решение за вашата мака, што да зготвите денеска за ручек. Погледнете го видеото: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]

Видео, Деликатеси

ОМИЛЕНИОТ ГРЧКИ РЕЦЕПТ: Направете гиро пита во својот дом

Сите уживаме во вкусот на убаво гиро, а она што го прави ова јадење посебно е токму гиро питата која се топи во уста.За највкусното солено задоволство по оригинален грчки рецепт , погледнете го следното видео: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Бебиња прв пат пробуваат чоколадо – реакциите бесценети

Чоколадото е сладок грев на секого. Колку и да бегаме од нездрава храна, барем еднаш си дозволуваме да уживаме во вкусно чоколадо.Еве како бебињата реагираат кога прв пат ќе пробаат чоколадо. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Стави лажици на тесто – веднаш ќе го направите истото!

Ако сакате да послужите сирење или намаз како предјадење, овој трик е за вас. Изненадете ги и гостите и домашните. Се што треба а направите е да ставите лажици на тесто, да исечете и да ги ставите 7 минути на 200 степени. Повеќе на Готви.мк: Северина со нов спот, а […]