Видео

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО)

Зимскиот период, особено како овој, знае да зиобилува со ниски минусни температури и силни врнежи од снег. Возачите се секогаш во грч поради степенот на чистење на патиштата, а особен стрес предизвикува чистењето од снег и лед на стаклата од автомобилите. Но има едноставна и ефтина течност која ќе го […]

Видео

(ВИДЕО + ФОТО) Халкидики под снег – Задолжително возење со ланци на возилата

Пефкохори, Сарти, Ханиоти, Лефкада… цел Халкидики и голем дел од северна Грција денеска осамнаа под снег. Жителите и туристите на шега коментираат дека Грција е подготвена за зимската скијачка сезона 🙂 Тамошните власти веќе издадоа вонредна задолжителна обврска за користење на зински ланци за снег на сите возила, известуваат грчките […]

Видео, Главни јадења

Оброк кој радо ќе го правите: Пилешки ражничи со крцкава сланина и димена колбасица (ВИДЕО)

Идеален оброк за ручек или вечера… Деталното упатство за подготовка погледнете го во видеото: Повеќе рецепти на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите Смути […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Купете кори и почнете со работа – вкусна пица по долгиот пост

 Земете кори, намачкајте ги со кечап и ставете намирници по желба. Премачкајте ги со путер и зачини и добивате нешто неверојатно кое има одличен вкус.Пица-елка е новиот вкус на вашето новогодишно и божиќно мени.     Video by: @twisted_food | tag @dinner & use our hashtag #dinner for a chance […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Нека блесне божикната трпеза – да го прославиме христовото раѓање

Овие идеи за декорација на божиќната трпеза ќе го направат вашиот празник поубав. Нека е за многу години.   Повеќе на Готви.мк: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите Кулинарски трик – Употребете ја […]

Видео, Главни јадења

Прсти да излижеш: Како да направите добра скара (ВИДЕО)

Благодарение на овој рецепт ќе ја направите најдобрата скара која некогаш сте ја пробале. Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос […]

Видео, Главни јадења

Свински ребра под сач во домашни услови (ВИДЕО)

Уште едно неодоливо јадење под сач кое можете да го подготвите и во вашиот дом! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви […]

Видео, Десерти

Жербо торта со лешници (ВИДЕО)

Жербо тортата е вистински специјалитет. Ви предлагаме рецепт на Милица Михаиловиќ за претстојните Божикни празници. Погледнете како да ја направите: Целиот рецепт можете да го прочитате ТУКА или да го погледнете во следното видео: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Еве што ни посакува Шеф Марк де Јонг во Новата година

„Ви посакувам среќна Нова 2017 година. Сите мисли и желби да ви се остварат…“ – вели во дел од својата видео честитка Шеф Марк де Јонг од „Брза кујна“. Новогодишната честитка има дел и на Француски јазик, а интегрално можете да ја погледнете тука: Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од професионални готвачи: […]

Видео, Ресторани

ФОТО+ВИДЕО: Мекдоналдс отвори ресторан во Ватикан

Познатиот Американски ланец ресторани Мекдоналдс го отвори својот прв ресторан во Ватикан. Ресторанот се простира на 538 метри квадратни, а киријата која Мекдоналдс месечно ќе ја плаќа изнесува 30.000 Евра месечно. Погледнете како изгледа ресторанот во Ватикан, но и дел од мислењата за отворањето на Мекдоналдс во Ватикан во овие […]