Видео

Видео, Предјадења

Толку ќе мириса што едвај ќе дочекате да јадете: Пица мафини со лиснато тесто (Видео рецепт)

Вкусни пица мафини со лиснато тесто, готови за кратко. Ова е видео рецептот:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми

Видео, Главни јадења

Солена штрудла: Комбинација од макарони, павлака и шунка каква што не сте пробале

Фина и сочна, одлична за доручек, вечера или ужина… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Видео, Десерти

Почнала да го сечка тестото на тенки ленти: Кога ќе видите што направила, веднаш ќе се фатите за работа

Ќе се сложите кога ќе кажеме дека нема човек кој не сака слатко. Токму поради тоа обожаваме да гледаме како се прават разни слатки специјалитети. Во продолжение погледнете како да направите сладок помфрит од јаболка. Да, добро прочитавте! Потребни ви се само неколку состојки и околу половина час време. Деталите […]

Видео, Салати

Главна ѕвезда во шпајзот: Проверено најдобар рецепт за кисели краставички

Проверено најдобар рецепт за кисели краставички! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук […]

Видео, Салати

Туршија во тегли: Покрај оваа, нема да ви треба друга салата за зима

Време е за зимница… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана […]

Видео, Главни јадења

Не се пече, готова за 15 минути: Брза торта со крем банани (Видео рецепт)

Не се пече, готова за 15 минути! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен […]

Видео, Десерти

Брз колач слатка бонбониера: Не се пече, а вкусот е фантастичен

Уживајте во прекрасниот вкус на овој посебен десерт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Видео, Предјадења

Видео рецепт: Кифлички за 30 минути, многу од едно тесто

Идеални, меки и брзи. Вкусни кифлички за добро утро, и за цел ден.   Ова е деталниот рецепт:  Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО […]

Видео, Главни јадења

За изненадни гости: Пита која се топи во уста, а се прави за кратко време (Видео)

Пита која се топи во уста, а се прави за кратко време! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Сашина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за […]

Видео, Десерти

Направете мини чизкејк: Кремаст десерт во чаша со малини (Видео)

Десерт кој освежува! Од оваа смеса ќе добиете помеѓу 20 и 25 мали чаши десерт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]