Видео

Видео, Десерти

Кремаст чоколаден колач со кокос (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За денешниот десерт ви пренесуваме едноставен рецепт за прекрасен чоколаден колач со кокос… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Видео, Главни јадења

БРЗО, ЛЕСНО, ВКУСНО: Мрежеста пица (ВИДЕО)

Вкусно печиво идеално за доручек или вечера… Начинот на подготовка детално е објаснет и во видеото на „Бакина кухиња“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Tips & Tricks, Видео

ДАМИ ОВА Е СПАСОТ: Решете се од влакната на телото со БРАШНО

Сигурно кога ќе се спомене депилација не ни помислувате на брашно, но тоа може да ви ги отстрани влакната брзо и лесно.Погледнете како е можно тоа: Повеќе на Готви.мк: Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео) Оставете ги децата да си играат во трева – Има […]

Видео, Препораки

ВИДЕО ХИТ: Смеса од две состојки која ги ПРЖИ мастите

Ако сакате да бидете фит летово, ви нудиме смеса од две состојки која ги пржи мастите.Се работи за магдоносот кој е исклучително здрав, со лимон. Совршено се надополнуваат и прават чуда за линијата. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот […]

Tips & Tricks, Видео

Не давајте богатство за креми против брчки: Ставете ја оваа смеса – помоќна е од ботокс

Со оваа смеса за лице може да ги фрлите сите креми и да не давате пари за скапи препарати.Оваа маска делука како ботокс и ги чисти борите како со магично стапче.   ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка ВИДЕО: Бојадисување […]

Видео, Десерти

Ќе го направи и мало дете: Чоколаден колач готов за 15 минути

Ако сакате нешто благо, вкусно, брзо и лесно, ова е рецепт за колач за 15 минути. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да […]

Видео, Главни јадења

БРЗ РУЧЕК: По работата влезете во кујна и згответе за 5 минути

Ако сакате брз и вкусен ручек, тогаш ви го нудиме овој рецепт.Ви требаат колбаси, сланина, шунка, зачини и сирење за деликатес. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите […]

Видео, Главни јадења

РЕЦЕПТ ЗА СЕКОЈА ПОФАЛБА: Полнети поховани јајца

Јајцата се вкусни сами по себе, но ако ги поховате и додадете вкусни намирници, ќе добиете деликатес.Ова е се што ви треба за полнети и поховани јајца. Повеќе на Готви.мк: Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео) Оставете ги децата да си играат во трева – […]

Видео, Главни јадења

Гибаница повкусна од бурек – не сте пробале вакво нешто

Се сече како бурек, има одличен вкус и е одличен ручек за цело семејство.     Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат […]

Видео, Главни јадења

Полнета лисната векна од месо (ВИДЕО)

Подгответе вкусна лисната векна од месо по овој рецепт и ќе бидете воодушевени! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]