Видео

Видео, Главни јадења

Новопазарски мантии: Еве како се прави овој специјалитет

Изненадувачки едноставна подготовка за вкусен специјалитет… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата […]

Видео, Десерти

Чоколадни срца со рум

Чоколадни срца со вкус на рум – се топат во уста. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Без брашно, млеко и јајца: Направете торта од само 3 состојки – здрава и вкусна

Чоколадна торта од само 3 состојки! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Видео, Предјадења

Славско предјадење: Солени руски капи за кои сите ќе ви бараат рецепт

Закуска која ќе ги воодушеви сите ваши гости. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]

Видео, Главни јадења

Вкусен и калоричен доручек кој ќе ве засити

Брзо и едноставно подгответе калоричен доручек. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]

Видео, Десерти

Римјанка со 5 слоеви: Кремаста колач-торта за паметење

Едноставна подготовка, фантастичен вкус и изглед… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна […]

Видео, Главни јадења

Еве како се подготвува буковка: Ги задржува сите витамини, повкусна е од месо

Овој ручек е посен, вегетаријански, здрав и диетален – па изберете што од тоа најмногу ви одговара. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Феноменален трик за поховање батаци: На овој начин ќе ја сочуваат течноста и нема да се распаднат

Ви донесуваме трик како да поховате батаци, а да не се распаднат и да бидат меки како путер. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт […]

Видео, Десерти

Празниците не можат да се замислат без овие колачи: Рецепт за основна смеса за путер кекси

Украсете ги по желба и засладете се за празниците… Украсувајте по желба. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: https://youtu.be/aT4h34nH-Xc Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави […]

Видео, Посно и веге, Предјадења

Посен солен ролат: Декоративно предјадење како создадено за слава

Време е за убави, посни рецепти… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата […]