Uncategorized

Uncategorized

Полнети компири со сирење – Деликатес по работниот ден

Вкусен ручек на трпеза, полнет деликатесен компир. Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите […]

Uncategorized

Шолја кафе заменете со овој чај – Спречува срцев удар

Чајот од липа треба често да го користите, многу помага. Помага за хипертензија, го намалува притисокот, ги јакне крвните садови и спречува проширени вени, а ги снабдува артериите со крв. Пијте го често. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на […]

Uncategorized, Предјадења

Посни триаголници со праз – Брз деликатес без месење

Направете посна пита на вода. Погледнете повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни […]

Uncategorized

Брз ајвар: Овој септември ќе немате мака со овој рецепт

Направете вкусен и брз ајвар за на трпеза. Ова е количина за едно јадење. Повеќе рецепти на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Uncategorized

Деликатесни печени лепчиња – Појадок со богат фил

Направете брзи и деликатесни пржени лепчиња со богат фил. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Uncategorized, Предјадења

Брзи и здрави мафини

Направете здрави и вкусни мафини со тиквички. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Uncategorized

Мирисите од микро ќе ги снема – Лесен трик да исчистите

Микро печките се брзи и ефикасни особено корисни за денешното темпо на живот, но проблем е што брзо впиваат мириси и се валкаат. Земете бела шолја оцет и ставете ја во микро и вклучете го микрото да изврти убаво. Вака ќе се апсорбираат сите мириси. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Трилече – неверојатно вкусен […]

Uncategorized, Препораки

Ако немате време за чекање – Вака најубаво ќе одмрзнете тесто

Ако имате замрзнато тесто за само да го одмрзнете и искористите за некој деликатес, тогаш ви нудиме трик како полесно да се одмрзне. Најдобра и најздрава варијанта е да се извади од вечерта и да се одмрзнува само до утрото. Ако немаме време, има и други техники. Се остава на […]

Uncategorized, Повеќе

Смути „Витаминска бомба”

Направете вкусно смути витаминска бомба.   Се лупи се и се сече, се става во блендер и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за […]

Uncategorized

Вкусен сок со цреши – Помага за болки од реума

Направете си вкусен сок од цреши, кој помага во борба со реумата, болките во коски и зглобови. Повеќе вести на Готви.мк:Чоко палачинки со крем од ванила и јагодиРецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по […]