Tips & Tricks

Tips & Tricks

Чини само 10 денари: Со една намирница против целулитот

Циметот е многу евтина и корисна намирница која ја има во секој дом. Со него можете да се изборите против целулитот, а еве и како: Повеќе вести на Готви.мк Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови Внесете […]

Tips & Tricks, Повеќе

ОСЛАБЕТЕ: Оваа диета согорува и до килограм дневно!

Многу истражувања покажаа дека лимонот помага во процесот на „согорување“ на маснотиите, така што диетата со лимон ќе ви помогне да го постигнете она што од секогаш сте го посакувале. Со оваа диета ќе губите на тежина многу брзо, дури до еден килограм дневно. Диетата се нарекува и „чистење со лимон“, […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Нема да верувате што може да се направи со една банана

Оваа декорација долго ќе ви остане во сеќавање. Бананите освен што се здрави и имаат одличен вкус, може да ви послужат и за неверојатна декорација која ќе ги направи љубоморни сите ваши пријателки. Погледнете што треба да направите во следното видео: Повеќе декорации на Готви.мк Брзо и освежително: Смути од […]

Tips & Tricks

Евтино, а ефикасно – Исчистете ја кожата со солена вода

За да имате мека и здрава кожа се што ви треба е само сол. Звучи неверојатно, но оваа маска постојано ќе ја правите. Повеќе вести на Готви.мк Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога […]

Tips & Tricks

Еве до колку часот можете да јадете без да се здебелите

Ако сте на диета имаме добра вест за вас. Можете да јадете што сакате, но само до 10 часот наутро, а еве и зошто е тоа така.Секоја диета подразбира одредено ограничување од храната, или барем некој вид на храна, поради јаглехидратите и мастите, а за да се почестите со нив […]

Tips & Tricks, Посно и веге

Одличен рецепт: Диетален напиток без калории и многу енергија

Зајакнете го метаболизмот со само неколку голтки нискокалорична детоксикациска вода. Овој напиток од јаболка и цимет скоро и да нема калории, може да ви помогне во слабеењето и што е најважно, да ви даде многу енергија. Водата пијте ја секој ден. Совет: Во водата може да исцедите малку сок од лимон, […]

Tips & Tricks

Машината за садови има и друга намена – ова не сте го знаеле

Машината за перење садови не ги прави блескави и бели само садовите, туку има и друга намена за која ретко кој знае.Во машината можете да ја ставите и четката за заби за да ја дезинфицирате, особено ако сте биле болни. Следнава намена можеби ќе ви биде чудна и бизарна, но […]

Tips & Tricks

Бидете како врвните готвачи: Техника за гарнирање

Во ова видео погледнете неколку трикови за во кујната кои ќе направат секогаш да бидете омилени меѓу гостите. Нема да верувате што се може да се направи со овошјето и зеленчукот.Ова видео ќе ви покаже како да создадете уметност: Повеќе вести на Готви.мк Сите ќе се прашуваат како ви успеало: […]

Tips & Tricks

Не ви требаат пари за фризер: Осветлете ја косата со намирници од кујната

Летото е период кога косата светлее, кожата темнее и сè е прекрасно. Она што ни треба е фит тело и совршен изглед. Кога станува збор за косата, ние ви нудиме домашен рецепт за осветлување и тоа до три нијанси.Потребни ви се само лимон и вода. Измешајте цеден сок од лимон […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Направете рози од домати

Доматите не се само за салата и за сендвичи, со нив може да се направат и преубави декорации во кујната од кои ќе ви застане здивот. Пречекајте ги своите најблиски пријатели со рози од домати и тие ќе бидат воодушевени. Сите ќе се прашуваат како ви успеало. Начинот на кој […]